Latvijā
Izglītība

Skolēnus apciemos LU autobuss0

Foto – Zane Bitere/LETA

No 9. līdz 27. aprīlim uz skolām Latvijas reģionos īpaši aprīkotā un interaktīvā autobusā dosies Latvijas Universitātes (LU) vēstneši. Viņi jauniešiem sniegs informāciju par daudzveidīgo studiju programmu klāstu universitātē, ļaus noskaidrot katram piemērotākās studiju programmas, kā arī pastāstīs par LU ārpusstudiju aktivitātēm un studentu dzīvi. Pie skolēniem dosies arī studentu pārstāvis, kurš jauniešiem spēs vistrāpīgāk pastāstīt, kā ir studēt Latvijas Universitātē. Pirmajā braucienā autobuss piestāja Talsu Valsts ģimnāzijā un Talsu 2. vidusskolā.

Autobusā skolēniem ir iespēja ar 3D briļļu palīdzību virtuāli paviesoties LU telpās un īpašā virtuālajā spēlē nonākt pat rektora kabinetā, planšetdatoros aizpildīt testu “Pastudē sevi!”, lai noteiktu sev piemēroto studiju virzienu, kā arī plašāk uzzināt par studiju iespējām LU, piedalīties zibenskonkursos, viktorīnās un laimēt balvas.

Autobuss brauks arī uz Rēzeknes, Daugavpils, Tukuma, Ikšķiles, Ogres, Jūrmalas, Saldus, Ventspils, Līvānu, Ērgļu, Preiļu, Siguldas, Madonas, Krāslavas un Cēsu novadu.

LA.lv