Mobilā versija
Brīdinājums +1.5°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
21. oktobris, 2015
Drukāt

Skolniekam piespriež deviņus gadus cietumā

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Tiesa Igaunijā vakar piesprieda deviņu gadu cietumsodu 16 gadus vecajam skolniekam Vahuram Rūtam, kurš pirms gada klasē nošāva skolotāju.

Tiesa arī nolēma, ka viņas tuvākajiem radiniekiem no šāvēja un viņa vecākiem jāsaņem 10 tūkstošu eiro kompensācija. Tiesa atzina par pierādītu zēna vainu tīšā slepkavībā un nelegālā šaujamieroča izmantošanā. Prāvas laikā prokuratūra uzstāja, ka pusaudzim ir piespriežams maksimālais sods. Kriminālkodekss nosaka, ka viņam draudēja līdz desmit gadiem cietumā, jo viņš ir nepilngadīgs. Skolnieka advokāts pēc tiesas sprieduma pasludināšanas teica, ka plāno to pārsūdzēt un pieprasīt samazināt piespriesto ieslodzījuma termiņu un kompensācijas apmēru. Pusaudzis, kurš tobrīd bija 15 gadus vecs devītās klases skolnieks, 27. oktobrī ar tēva ieroci vairākas reizes izšāva uz savu 56 gadus veco vācu valodas skolotāju. No gūtajiem ievainojumiem skolotāja nomira. Šaušanas brīdī klases telpā atradās vēl četri skolēni. Rūts tiesā, kad pagājušajā mēnesī sākās prāva, savu vainu noziegumā atzina.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+