Mobilā versija
Brīdinājums +1.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
21. oktobris, 2015
Drukāt

Skolniekam piespriež deviņus gadus cietumā

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Tiesa Igaunijā vakar piesprieda deviņu gadu cietumsodu 16 gadus vecajam skolniekam Vahuram Rūtam, kurš pirms gada klasē nošāva skolotāju.

Tiesa arī nolēma, ka viņas tuvākajiem radiniekiem no šāvēja un viņa vecākiem jāsaņem 10 tūkstošu eiro kompensācija. Tiesa atzina par pierādītu zēna vainu tīšā slepkavībā un nelegālā šaujamieroča izmantošanā. Prāvas laikā prokuratūra uzstāja, ka pusaudzim ir piespriežams maksimālais sods. Kriminālkodekss nosaka, ka viņam draudēja līdz desmit gadiem cietumā, jo viņš ir nepilngadīgs. Skolnieka advokāts pēc tiesas sprieduma pasludināšanas teica, ka plāno to pārsūdzēt un pieprasīt samazināt piespriesto ieslodzījuma termiņu un kompensācijas apmēru. Pusaudzis, kurš tobrīd bija 15 gadus vecs devītās klases skolnieks, 27. oktobrī ar tēva ieroci vairākas reizes izšāva uz savu 56 gadus veco vācu valodas skolotāju. No gūtajiem ievainojumiem skolotāja nomira. Šaušanas brīdī klases telpā atradās vēl četri skolēni. Rūts tiesā, kad pagājušajā mēnesī sākās prāva, savu vainu noziegumā atzina.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+