×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

Skolniekam prasa maksimālo sodu (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Igaunijas pilsētā Vīlandē par skolotājas nošaušanu apsūdzētajam skolniekam Vahuram Rūtam prokurore pieprasīja piespriest augstāko iespējamo soda mēru – 10 gadus cietumā.

Prokurore uzsvēra, ka pierādījumi liecina – Rūts noziegumu ir iepriekš izplānojis un labi pārdomājis. Nogalinātā skolotāja nav devusi iemeslu vērst pret sevi vardarbību un neprovocēja apsūdzēto pirms šaušanas. Bet apsūdzētā advokāts aicināja Rūtam piespriest zemāko likumā paredzēto sodu, kā arī apsvērt iespēju piespriest daļēji nosacītu sodu. Aizstāvis tiesā uzvēra, ka skolotāja apvainojusi pusaudzi un viņš noziegumu pastrādājis ilgstoša stresa dēļ. Arī apsūdzētā tēvs paziņojis, ka skolotāja terorizējusi viņa dēlu: “Es jau esmu teicis, ka jāveic izmeklēšana par terorizēšanu, kas notiek skolās, ne tikai to, ko veic skolēni, bet arī skolotāji.” Igaunijā septembrī sākās tiesas prāva pret 16 gadus veco Rūtu, kurš pērn oktobrī mācību stundas laikā nošāva savu vācu valodas skolotāju. Jaunietis savu vainu ir atzinis. Tiesas spriedums gaidāms 20. oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Aizstāvis tiesā uzvēra, ka skolotāja apvainojusi pusaudzi un viņš noziegumu pastrādājis ilgstoša stresa dēļ. Arī apsūdzētā tēvs paziņojis, ka skolotāja terorizējusi viņa dēlu: “Es jau esmu teicis, ka jāveic izmeklēšana par terorizēšanu, kas notiek skolās, ne tikai to, ko veic skolēni, bet arī skolotāji.”
  ————————
  Mūsu skolā arī vācu valodas skolotāja ieēdās uz vairākiem skolēniem …
  Kad 16-gadīgais skolēns nošāva savu vācu valodas skolotāju, iepriekšējā dienā Igaunijas TV rādīja filmu kā SKOLOTĀJS nošauj skolēnu … Iespējams, tas kļuva par impulss atriebties LĪDZĪGĀ veidā savai PĀRIDARĪTĀJAI …

 2. vispār jau interesanti - Atbildēt

  skolnieks pret skolotāju !
  Debīlo nosauca par debīlo ?
  ——————————
  No tās piespiedu izglītības vienas problēmas …
  Ja NEGRIB mācīties, tad NEMĀCĪSIES !!!!
  ——————————–
  KĀPĒC neievieš BRĪVO apmācību sistēmu – kad uznāk
  vajadzība mācīties tad ĻAUT mācīties(kaut 20, 30, 70 gadu vecumā) ?
  ——————————
  Tērē MILZUMS līdzekļu pa tukšo …

Draugiem Facebook Twitter Google+