Uncategorized

Planšetdators par labāko logo programmām ” Skolas piens’ un ” Augļi skolai” 16

Foto – Shutterstock.com

Visi Latvijas skolēni, kuri ir vecumā no sešiem līdz 14 gadiem, tiek aicināti piedalīties konkursā un izstrādāt vienotu logo un vienotu devīzi programmām “Augļi skolai” un “Skolas piens”. Izstrādātais logo un devīze tiks ievietoti mājaslapā www.piensaugliskolai.lv un turpmāk izmantoti, lai popularizētu skolu programmas gan Latvijā, gan citās valstīs.

Konkursa galvenā balva, ko saņems labākā logo un devīzes autori, ir planšetdators, portālu la.lv informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Tāpat skolēni aicināti līdzdarboties minētās mājaslapas satura veidošanā. Lapā tiks ievietota gan pieredze, kā skolām klājas, piedaloties programmās, gan viedokļi par to, kāda loma ir veselīgiem ēšanas paradumiem. Abas programmas darbojas visās Eiropas Savienības valstīs, lai veicinātu veselīgus uztura paradumus, ievērotu sabalansētu diētu skolēnu vidū, palielinātu piena, augļu un dārzeņu un nākotnē samazinātu veselības aprūpes izmaksas aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimību dēļ.

Programmā “Skolas piens” pienu vai kefīru, jogurtu, pienu ar šokolādes piedevām u.c. līdz 250 mililitriem dienā visa mācību gada laikā var saņemt bērnudārzu audzēkņi un skolēni. ES sedz 90% no attiecināmajām izmaksām, bet 10% ir jānodrošina dalībvalstij. Programmā tiek piegādāts piens no 13 Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem. Kopumā kopš “Skolas piena” starta 2004.gadā izlietotas vairāk nekā 24 000 tonnas piena produktu 14,3 miljonu eiro vērtībā.

Savukārt ” Augļi skolai” programmā vispārējās izglītības iestāžu 1.-9.klases skolēni ziemas mēnešōs trīs reizes nedēļā saņem 100 gramus svaigu augļu un ogu – ābolu, bumbieru, dzērveņu – vai dārzeņu – burkānu, kāļu, kolrābju, kāpostu, ķirbju vai to asorti porciju. Programmas pirmajā darbības gadā pirms sešiem gadiem piedalījās 537 skolas, savukārt kopumā laikā no 2010.gada izlietotas 3843 tonnas augļu un dārzeņu 6,3 miljonu eiro vērtībā.

LA.lv