×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

Skolotāja Sarmīte iekuļas nepatikšanās ar VID: palaistas garām likuma izmaiņas (8)

Ekrānšāviņš no TV3 "Bez Tabu".Ekrānšāviņš no TV3 "Bez Tabu".

Mūzikas skolotāja Sarmīte Rīgā, pašai nezinot, ir kļuvusi par ļaunprātīgu nodokļu nemaksātāju, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

2013. gads viņa strādājusi ne tikai skolā, bet vadīja mūzikas stundas arī bērnudārzā. Viņai bijis jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējai.

Izrādās, ka līdz Sarmītei nebija nonākusi informācija, ka 2014. gadā mainījās likums, kas nosaka, – ja esi saimnieciskās darbības veicējs gadā jāmaksā nodoklis 50 eiro apmērā. Tādējādi skolotāja tagad ir parādā valstij. “Rēķins” viņai esot atsūtīts tikai tagad.

Ieņēmumu dienestā uzsver, ka likumu izmaiņām ir jāseko līdzi katram pašam.

“Likuma izmaiņas pieņēma tādēļ, ka savulaik bija ļoti daudz tādu cilvēku, kuri bija reģistrējušies kā saimnieciskās darbības veicēji, bet darbība nenotika, nodokļus nemaksāja. Tas bija kā mudinājums padomāt, vai, ja darbība netiek, ir vērts paturēt pašnodarbinātā statusu. Ja nodokļu jomā ir kādas izmaiņas, mēs ar mediju starpniecību vienmēr informējam sabiedrību,” VID pārstāve Agnese Rudzīte.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Viņai vajadzēja vnk. noformēties 2. darbā, šķiet.

 2. Un kāpēc VID attapās tikai pēc 4 gadiem? Tikai tādēļ, lai dabūtu kārtīgu “džunguru” soda naudās- kāds “kampiens”, vai ne! Pretekļi!

 3. Likumu, likumu izmaiņu, Ministru Kabineta noteikumu, VID instrukciju ir tik daudz, ka neviens normāli tam līdzi izsekot vienkārši nevar. Ja ir kaut kādi šādi noteikumi, tad ir jāpabrīdina cilvēku, neviens uzreiz jādod uzrēķins ar soda sankcijām. Izsekot līdzi likumdošanai ir praktiski neiespējami, tad jau katram no mums jāalgo jurists un grāmatvedis un vēl speciālais VID konsultants.

  • piekrītu. protams,ka vajadzēja brīdināt par izmaiņām…
   JO, to, ka būs pašvaldību vēlēšanas, mēs gan saņemsim vēstules uz deklarēto dzīves vietu !!!!!!!

 4. Vai katram sabiedrības loceklim ir obligāts pienākums sekot līdzi masu medijiem? Ja jā, tad kuriem tieši, kurā konkrēti laikā un vietā? Jo pie mūsdienu informācijas plūsmas visam izsekot līdzi nav iespējams. Turklāt katram ir tiesības izvēlēties tos medijus un apjomu, ko viņš vēlas un uzskata par sev piemērotu.

 5. Tā nu gan nav, ka visiem saimnieciskās darbības veicējiem gadā jāmaksā 50,- EUR nodoklis. Likumā ir atrunas. Nepublicējiet maldinošu informāciju! Nevajag lietas izraut ko konteksta! Te nu var redzēt, kādi mums te tie skolotāji un rakstu autori, laikam jau tagad tos sauc par žurnālistiem!

  • Varētu jau izsekot, bet – no r’ta pieņem, bet pēcpusdienā – groza. Pat dubultā grāmatvedība nespēj izsekot!

 6. Andrejs Bubinduss Atbildēt

  Visas šīs izmaiņas tā saucamoajos Likumos, kuras piespiež mūziķus, māksliniekus, skolotājus un cirtas radošu profesiju pārstāvjus reģistrēties SAIMNIECISKĀS DARBĪBAS VEIKŠANAI LR, IR PRETRUNĀ AR sabiedrības normālu atrtīstību, kaitnieciskas un tumsonīgas. Likumdevēā ievēlētas personas, kuras šo tā saucamos Likumus un Likumu izmaiņas ir pieņēmuši, ir tumsoņas, liekēži . LR sabiedrība un nodokļu maksātāji veltīgi uztur un ļauij parazitēt šiem noziedzīgajiem likumdevēju un ierēdņu klaniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+