×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. februāris, 2016
Drukāt

Kauslīga skolotāja. Vai bērnu sitējs drīkst turpināt darbu skolā? (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Mana draudzene strādā par skolotāju. Viņai gadījās fiziski ietekmēt skolēnu, un viņam radās trauma. Tika ierosināta administratīvā lieta. Konstatēja, ka skolotāja pārkāpusi Bērnu tiesību aizsardzības likumu un izdarījusi administratīvo pārkāpumu. Viņai uzlika naudas sodu. Vai pārkāpums un sods liedz turpmāk strādāt par skolotāju? Ja tā ir, cik ilgi aizliegums ir spēkā? ANDRIS

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. panta sestajā daļā teikts, ka bērnu izglītības iestādēs nedrīkst strādāt, veikt brīvprātīgo darbu, kā arī saskaņā ar noslēgto vienošanos sniegt pakalpojumus personas, kas sodītas par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155. panta trešajā un ceturtajā daļā, 167.2, 172., 172.1, 172.2, 172.3, 172.4, 172.5 un 173. pantā minēto administratīvo pārkāpumu.

Iestādes vadītājam, darba devējam vai pasākuma organizatoram ir pienākums izvērtēt, vai persona neapdraud bērnu drošību, veselību un dzīvību. Ja to nekonstatē, jāatļauj personai strādāt, veikt brīvprātīgo darbu, kā arī sniegt pakalpojumus saskaņā ar šīm iestādēm vai pasākumu organizatoriem noslēgto vienošanos.

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. panta septītā daļa paredz: ja ir pamatotas aizdomas vai informācija par to, ka izglītības iestādes darbinieki pieļāvuši bērna tiesību pārkāpumus vai uzsākts kriminālprocess vai administratīvā pārkāpuma lietvedība (par šā panta sestajā daļā minētajiem administratīvajiem pārkāpumiem), iestādes vadītājam, darba devējam vai pasākuma organizatoram jānodrošina, ka šie darbinieki tiek atstādināti no amata (no pienākumu pildīšanas) līdz lietas apstākļu noskaidrošanai un izvērtēšanai vai līdz galīgā nolēmuma pieņemšanai kriminālprocesā.

Tātad skolas direktoram ir tiesības atstādināt izglītības iestādes darbinieku no amata līdz galīgā lēmuma pieņemšanai. Šajā gadījumā skolotāja jau ir atzīta par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā un saukta pie administratīvās atbildības, tāpēc vadītājam jāizvērtē, vai skolotāja neapdraud bērnu drošību, veselību un dzīvību. Ja apdraudējuma nav, direktors var atļaut viņai strādāt, veikt brīvprātīgo darbu, kā arī sniegt pakalpojumus izglītības iestādē.

! Der atgādināt arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 38. pantā noteikto: ja administratīvi sodītā persona gada laikā no dienas, kad beigusies soda izpilde, nav izdarījusi jaunu administratīvo pārkāpumu, viņu atzīst par administratīvi nesodītu. Nosacījums attiecas arī uz šo gadījumu. Pēc gada skolotāju var atzīt par administratīvi nesodītu un uz viņu vairs neattiecināt Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. panta sestajā un septītajā daļā paredzētos aizliegumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. Ir tikai viens kritērijs- der vai neder konkrētais cilvēks pedagoga darbam. Zināms dažs labs skolotājs, kas uzšauj puišelim, bet tiek mīlēts un cienīts. Skolotāja, sieviete, kas kaujās, nu nē, tur trūkst ne tikai prasmes strādāt ar bērniem, bet arī inteliģences. Izglītības reformas aizdzinušas no skolas pedagogus pēc aicinājuma. Tad nu paliek meitas, kas derētu tikai fiziskam darbam, bet jāņem tās pašas.

  2. Mana klasse audzinataja loti mileja raut aiz matiem,ausim.Tagad noteikti jutas nopelniem bagata skolotaja.Pasu gribetos paraustit!!!

  3. Skolās ir jalegalizē miesasodi ,pērieni 10-20-30 platnes …par pārkāpumiem un nesekmību. Tas ir kā bija vecajā labajā Lielbritānijā,Vācijā utt.

  4. Tos mazos, melīgos .. vajag slānīt katru dienu !

  5. musdienu izlaistajiem bērniem skolās jāpieņem speciāla štata vieta- pērējs un jāiepērk peramie soli publiskai pēršanai.

  6. Papildinājums.šlesera videne,klases audzinātājs vīrietis,tikai savu darba telefonu izslēdz 17.00.Un bezjēdzīgi kaut ko panākt – ceriet uz ”brīnumu”(kukuli)!

  7. Tas viss jau ir skaisti.Uzreiz var noteikt ka noticis pārkāpums!Bet,ir jau arī citas situācijas.učenei nepatīk skolnieks.Nav no savējiem.Atnāca skolā uz 7.klasi.Tikai!Ko dara?Nu nemāca viņu.Neiederas!Un draudzene vēl – matemātiķe.Result?Bērns pēc diviem gadiem nomainīja skolu,pabeidza videni bez probām.Kur tās ”podrugas”,pat netaisījās kaut ko darīt,lūk tētukam nepatīk ka Zelta zirgs jāmācās no galvas,bez paskaidrojumiem,8.klasē…Un ko var izdarīt šādā situācijā?Bērnam liek štokus,jo nezin!A podruga matemātiķe izliekas ka bērna klasē nav!Kā var kaut ko iemācīties ja nemāca?!”Savējos”velk aiz ausīm,dažus citus tīšām GREMDĒ!Labi,puisis ir miermīlīgs,aizmirsa.Tak Es tāds neesu,nedo dieviņš tās”skolotājas”man trāpīsies…!

Draugiem Facebook Twitter Google+