Latvijā
Izglītība

Skolotāji apsver iespēju protestēt eksāmenu laikā 16


Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško tikšanās laikā ar izglītības un zinātnes ministru, kurā pārrunā turpmāko sadarbību pārmaiņu virzībā un nozares darbinieku atalgojuma paaugstināšanā.
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško tikšanās laikā ar izglītības un zinātnes ministru, kurā pārrunā turpmāko sadarbību pārmaiņu virzībā un nozares darbinieku atalgojuma paaugstināšanā.
Foto: LETA

Jaunā valdība līdz šim nav uzsākusi efektīvu darbu nedz pie jauna pedagogu darba samaksas modeļa, nedz pie samaksas paaugstināšanas grafika, paziņojumā norāda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), kas ir noskaņota visai radikāli un apsver iespēju rīkot protestus eksāmenu laikā.

Par izglītības un zinātnes darbinieku protesta aktivitātēm eksāmenu mēnesī tiks lemts LIZDA padomes sēdē 19.martā – pēc tam, kad būs uzklausīta izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

Janvāra beigās, tiekoties ar Druvieti, LIZDA uzsvērusi, ka tās izvirzītās prasības aizvien ir spēkā, un toreiz saņemts ministres solījums meklēt risinājumus. “Diemžēl gada sākumā IZM solītā darba grupa jauna finansēšanas modeļa un darba samaksas paaugstināšanas grafika izstrādei aizvien nav uzsākusi darbu. Tikmēr pedagogu darba samaksai IZM nekvalitatīvas budžeta plānošanas dēļ šogad joprojām trūkst 2,5 miljoni eiro,” norāda arodbiedrība. Tā atsaucas arī uz Valsts kontroles pārbaudē secināto, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) dažos gadījumos pat rīkojusies pretlikumīgi saistībā ar mērķdotāciju piešķiršanu pedagogu algām.

“Šobrīd IZM taktika ir gaidīt pētījuma rezultātus vasarā un novilcināt laiku līdz Saeimas vēlēšanām, nevis reāli darboties un izmantot esošo pieredzi. Lai gan dzīves dārdzība paaugstinās un Latvijas pedagogu darba samaksa turpina būt viena no zemākajām Eiropas Savienībā, IZM darbības plāni liecina, ka pedagogu darba samaksa varētu reāli pieaugt vien 2016./2017.mācību gadā,” norāda LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

LIZDA padome 19.martā uzklausīs ministri Druvieti, kura solījusi prezentēt jauna pedagogu atalgojuma modeļa variantus un iespējamo darba samaksas paaugstināšanas grafiku. Arodbiedrībā gan atzīmē, ka līdzšinējā IZM darbība neliecina, ka ministrijas piedāvājums varētu būt reāli ieviešams tuvākajā laikā, tādēļ arodbiedrība gatavojas izglītības un zinātnes darbinieku protestiem maijā.

LA.lv