×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Skolotāji apsver iespēju protestēt eksāmenu laikā (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško tikšanās laikā ar izglītības un zinātnes ministru, kurā pārrunā turpmāko sadarbību pārmaiņu virzībā un nozares darbinieku atalgojuma paaugstināšanā.

Jaunā valdība līdz šim nav uzsākusi efektīvu darbu nedz pie jauna pedagogu darba samaksas modeļa, nedz pie samaksas paaugstināšanas grafika, paziņojumā norāda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), kas ir noskaņota visai radikāli un apsver iespēju rīkot protestus eksāmenu laikā.

Par izglītības un zinātnes darbinieku protesta aktivitātēm eksāmenu mēnesī tiks lemts LIZDA padomes sēdē 19.martā – pēc tam, kad būs uzklausīta izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

Janvāra beigās, tiekoties ar Druvieti, LIZDA uzsvērusi, ka tās izvirzītās prasības aizvien ir spēkā, un toreiz saņemts ministres solījums meklēt risinājumus. “Diemžēl gada sākumā IZM solītā darba grupa jauna finansēšanas modeļa un darba samaksas paaugstināšanas grafika izstrādei aizvien nav uzsākusi darbu. Tikmēr pedagogu darba samaksai IZM nekvalitatīvas budžeta plānošanas dēļ šogad joprojām trūkst 2,5 miljoni eiro,” norāda arodbiedrība. Tā atsaucas arī uz Valsts kontroles pārbaudē secināto, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) dažos gadījumos pat rīkojusies pretlikumīgi saistībā ar mērķdotāciju piešķiršanu pedagogu algām.

“Šobrīd IZM taktika ir gaidīt pētījuma rezultātus vasarā un novilcināt laiku līdz Saeimas vēlēšanām, nevis reāli darboties un izmantot esošo pieredzi. Lai gan dzīves dārdzība paaugstinās un Latvijas pedagogu darba samaksa turpina būt viena no zemākajām Eiropas Savienībā, IZM darbības plāni liecina, ka pedagogu darba samaksa varētu reāli pieaugt vien 2016./2017.mācību gadā,” norāda LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

LIZDA padome 19.martā uzklausīs ministri Druvieti, kura solījusi prezentēt jauna pedagogu atalgojuma modeļa variantus un iespējamo darba samaksas paaugstināšanas grafiku. Arodbiedrībā gan atzīmē, ka līdzšinējā IZM darbība neliecina, ka ministrijas piedāvājums varētu būt reāli ieviešams tuvākajā laikā, tādēļ arodbiedrība gatavojas izglītības un zinātnes darbinieku protestiem maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tukša pļekstēšana – bez rezultātiem.

    • Nepatīkams,melīgs cilvēks. Muld,pļuriona,ļurina,algu ne mazo saņem ,bet jēga nekāda. Skolotāji- stājieties ārā no šitās arodbiedribas. Taisiet stihisku,beztermiņa streiki.Un tādu,ka šitā beidzot sāks kustināt smadzenes un pakaļu. Jo viņa taču ir Jūsu pārstāve valdībā- sociālais partneris. Bet sarunās arvaldību viņa ir nulllle 00000

  2. Skolotāji jau kopš neaktarības atjaunošanas tik vien dara, kā “apsver iespēju” rīkot protesta akcijas vai streiku, taču nekādi nevar saņemties un tik tiešām sarīkot. Jau 90. gadu sākumā, kad valsts sāka viņiem maksāt ubagu grašus, vajadzēja kārtīgi streikot, un algu jautājums jau sen būtu atrisināts. Skolotājiem vajag beidzot saņemties un no tukšiem vārdiem pāriet pie reāliem darbiem!

  3. Sāciet nedēļu pirms EP vēlēšanām ar lielu triksi- redzēsiet, “dzirdīgas ausis” un pat nauda atradīsies uzreiz! Ukrainas mācības arī mūsu politikāņiem būs jāņem vērā!

  4. Tā ir pozēšana.Neko jūs nespējat.laikam dalaties ar naudu ar ministriju

  5. Jūs neesat skolotāji... Atbildēt

    Ejiet ieskrieties un beidziet eksperimentēt ar mūsu bērniem! Kas nestrādā, tam nebūs ēst.

Draugiem Facebook Twitter Google+