×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Pedagogi prasa par 10% celt finansējumu izglītībai
 (3)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Vairāki tūkstoši pedagogu no Latvijas malu malām vakar pieskandināja Rīgas centru ar prasībām pēc taisnīga atalgojuma.

Skolotāji bija bruņojušies ne tikai ar plakātiem, bet arī svilpēm, grabuļiem un citām skaņu ierīcēm, tādējādi pasākums izvērtās diezgan skaļš. Lielākā daļa protesta dalībnieku bija no lauku novadiem, tomēr bija arī pārstāvji no Rīgas. Rīdzinieki atzina, ka galvaspilsētā pedagogu algas bieži ir lielākas nekā kolēģiem laukos, taču lielajās Rīgas skolās klasēs ir vairāk nekā 30 bērnu, kas apgrūtina pedagogu darbu un var novest pie izglītības kvalitātes krituma.

Skolotāji, bērnudārzu audzinātāji un augstskolu pasniedzēji vispirms pulcējās pie valdības ēkas, tad devās gājienā gar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kā arī Finanšu ministriju uz Doma laukumu, kur uzklausīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadības, citu valstu skolotāju pārstāvju, kā arī valdības locekļu runas. Sapulces noslēgumā tika formulētas četras prasības: uzlabot sadarbību starp arodbiedrību un IZM, palielināt finansējumu izglītībai par desmit procentiem, godīgi samaksāt pedagogiem un zinātnes darbiniekiem par reāli padarīto darbu, augstākajai izglītībai un zinātnei nodrošināt likumam atbilstošu finansējumu.

Kaut arī sapulcē uzstājās izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), kā arī valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V), konkrētus solījumus par finansējuma palielināšanu un algu pieaugumu skolotāji nesaņēma.

VISU RAKSTU LASIET ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Reālāk jau nu būtu pedagogiem un mediķiem prasīt neapliekamā minimuma dubultošanu, kaut līdz 120€, darbiniekiem kuri ir vismaz ar 1 pilnu slodzi.

  2. Lūk kur ir mūsu izzūdošā,izglītotā tautas daļa kura tāpat cīnās par izdzīvošanu brīvā Latvijā,te ir tikai tie kam pietika naudas lai ierastos mītiņā.

  3. Var jau prasīt un var jau uzdot, bet no tā jau naudas budžetā vairāk nebūs. Pensionāriem, skolotājiem,
    policistiem, ārstiem, zinātniekiem un citām pakalpojumu sniedzēju kategorijām jau neinteresē, kāds
    valstī ir budžets. Vai tas var “pavilkt” visas šīs pamatotās un nepamatotās prasības: dodiet, dodiet, dodiet! Bet vienīgie reālie naudas papildinātāji ir ražotāji, visi pārējie tikai pārdala to naudu, kas ienāk budžetā. Citās valstīs ir derīgie izrakteņi un attīstītāka ražošana, īpaši rūpniecība, tāpēc tur budžetos naudas ir krietni vairāk un tātad var atļauties maksāt arī lielākas algas. Latvijai nekā tāda nav, tāpēc vairāk jādomā ne tikai valdībai, kā attīstīt un pilnveidot ražošanu, īpaši ražot pievienoto vērtību. Cita ceļa nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+