×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Skolotāji nemierā ar budžetu; lems par protestiem rudenī

LETALETA

Tā kā Finanšu ministrijas (FM) vērtējumā saistībā ar ministriju papildu valsts finansējuma pieprasījumiem jaunajām politikas iniciatīvām nav ņemtas vērā prasības būtiski palielināt valsts finansējumu izglītībai un zinātnei, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome lems par iespējamo protesta akciju scenāriju rudenī, informēja LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs.

 

LIZDA padomes sēde notiks trešdien, 28.augustā, plkst. 10 Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 2.stāva zālē. LIZDA biedru interešu aizstāvībai ir gatava rīkot dažādas protesta akcijas – mītiņus, demonstrācijas, piketu vai streiku. Par konkrētām akcijām un to norises laiku lems LIZDA padome.

Viņš norāda, ka LIZDA tapis zināms, ka Koalīcijas padomē lemts par FM vērtējumu attiecībā uz ministriju papildu valsts finansējuma pieprasījumiem jaunajām politikas iniciatīvām.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un LIZDA izvirzītajām galvenajām prioritātēm FM vērtējumā ieteikts piešķirt aptuveni 3-6% no nepieciešamā finansējuma 2014.gadā, proti, pedagogu motivācijas programmai no vajadzīgajiem papildu 7,9 miljoniem latu plānoti vien 237 834 lati, bet zinātnes bāzes finansējumam no vajadzīgajiem 21,3 miljoniem latu plānoti 1,3 miljoni latu.

“Ir nepiedodami, ja FM piedāvā pedagogiem paredzēt nedaudz lielāku finansējumu nekā, piemēram, militārajai operācijai Mali. Valdība nedrīkst aizmirst par katra bērna un studenta tiesībām uz kvalitatīvu izglītību, kas nav iespējama bez labi motivēta un profesionāla pedagoga,” uzskata LIZDA priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš.

LIZDA vērš uzmanību, ka kopumā aizsardzībai FM ieteikusi paredzēt 11,8 miljonus latu, bet izglītībai vien 1,7 miljonus latu. Savukārt citām IZM un LIZDA prioritātēm, piemēram, sporta pedagogiem, augstākajai izglītībai, FM vispār nav ieteikusi piešķirt papildu finansējumu.

Izglītības un zinātnes darbinieki uzskata, ka valsts viņu darbu nenovērtē ar taisnīgu un motivējošu darba samaksu, ko pierāda arī LIZDA pētījums.

Kā informēja IZM, tā neplāno mainīt savas prioritātes – pirmā prioritāte joprojām paliek pedagogu algas, tām seko sporta pedagogu algas un zinātnes bāzes finansējums. IZM uzsver, ka nav atkāpusies no sākotnējā pieprasītā finansējuma zinātnes bāzes finansējumam 21 miljona latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+