×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

“Skolotāji pelnījuši izglītības ministra atvainošanos” (13)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa pats bija izstrādājis alternatīvo pedagogu algošanas modeli, taču Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) to noraidīja, apgalvojot, ka šāds modelis izmaksātu pārlieku dārgi. Ko skolas direktors saka par pedagogu atalgojuma modeli, kas stājies spēkā šajā mācību gadā?

 

– Kādu ietekmi jaunais modelis atstājis uz jūsu vadīto skolu?

Č. Batņa: – Mērķdotācija Ikšķiles vidusskolai pieaugusi par pāris tūkstošiem, bet audzēkņu skaits un klašu komplektu skaits arī pieaudzis. Tāpēc mērķdotācijas pieaugums galīgi nenosedz jaunās vajadzības un mēs ejam “pa mīnusiem”. Apmaksāto likmju skaits nav pieaudzis. Iepriekšējā mācību gadā skolotājs par 30 stundu darbu saņēma 895 eiro, bet tagad par šo pašu darbu ir 850 eiro. Lai nepasliktinātu skolotāju finansiālo stāvokli, pašvaldība piefinansē trūkstošo. Faktiski pašvaldība izglābusi mūsu skolotājus. Raugoties no sistēmas viedokļa, man tas šķiet pilnīgi absurdi, ka pašvaldībai jāmeklē trūkstošie līdzekļi.

Skolotāju atalgojums samazinājies arī tāpēc, ka kvalitātes piemaksa nu ir tikai par kontaktstundām, nevis visām nostrādātajām stundām. Agrāk skolotājs ar trešo kvalitātes pakāpi piemaksā saņēma 50 eiro, bet tagad ir tikai 30 eiro. Savukārt skolotājam ar piekto kvalitātes pakāpi piemaksa sarukusi no 180 līdz 113 eiro.

No Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības apkopotās informācijas skaidri redzams, ka aptuveni trešdaļa skolu no reformas tiešām ir ieguvusi, vēl viena trešdaļa ieguvusi minimāli – vienai skolai samaksa pieaugusi pieci eiro par likmi, citai – 10 eiro nākuši klāt. Taču pēdējā trešdaļa būtiski zaudējusi. Tāpēc uzskatu, ka izglītības ministrs negodīgi manipulē ar cipariem, apgalvojot, ka atalgojums pieaudzis 80 procentos skolu. Kas tas par pieaugumu, ja runa ir pat par 2 līdz 3 eiro?

Tomēr mēs kā dzīvnieki pielāgojamies situācijai. Dēļ reformas jau neslēgsim skolu ciet.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ministrs vaino pašvaldības, ,bet ko vainot, ja mēs esam IZM skola?

 2. 5.kategorija pēc papīriem un 3. kategorija pēc papīriem , bet bieži 3.kategorija māca labāk1

  • Man ari liekās, ka problēma meklējama iekš tām kategorijām un “nopelniem bagātiem”. Skatos, runa jau iet par nopietnām algām un nopietnām atšķirībām darba apmaksā, bet neapmierināto arvien vairāk. Atceros, psrs laikos jaunie nopelniem bagāto priekšā muti nevarēja atvert, bet tie pasniedza tādu rutīnu… un vēl kļūdaini (matemātikā, fīzikā galīgi kļūdaini skaidrojuši vairākus pamatjēdzienus un uzdevumu rezultātus). Un par tādiem IZM patiešām būtu jāatvainojās abiturentu priekšā. Ja skolotājs vairāk par visu ir norūpējies par savu stundu skaitu – šaubos, ka mums kādreiz būs IZGLĪTĪBA.

 3. Un, kaa ar paareiem, mums ir tikai skolotaai un aarsi. Un citu darbu dariitaaji, vinni dziivo ssokolaadee un pensionaari . Ko tos vienkaarssi nepiemin. Taalaak nav kur, varbuut passiem paprasiities krievijas paspaarnee, saveejo valsti neesam pelnijussi.

 4. Beidzot viens šo ierēdņu blēdību ir atmaskojis: visi klusē par to, ka skolās pilna darba slodze palielināta no 21 līdz 30 stundām, bērnudārzos no 30 līdz 40 stundām.
  Jāatvainojas ir LIZDA, kas šo nekrietnību pat nekomentēja, bet Šadurskim nav jāatvainojas, viņam jātkāpjas no amata, kas traucē blēdim domāt!

 5. Beidzot viens pateicis skaidri, ko visi slēpa. Ministru ieskaitot. Ja 1 slodzi skolā palielina no 21 slīdz 30 stundām, alga ir MAZĀKA! Bērnudārzos tas pats slodze no 30 stundām palielināta līdz 40 stundām. Jāatvainojas ir LIZDA, kas šo blēdību publiskā telpā pat nekomentēja. Tā ir liela mēra cūcības, un ministram nav jāatvainojas, viņam ir jāatkāpjas!

 6. 2/3 ieguva,1/3 zaudēja…Bet kašķis tik celts par to mazāko daļu!Galvenais ir cits – ušaks Rīgā apčakarēja visus,bet tas tā,nu ko no viņa var gaidīt,tak vainīgs šadurskis.Baigi interesanti.Pašvaldības nedara neko,vai liek kliņķi,valdība vainīga…Uz priekšu tovarišči!

  • Šadurskis?

   • Nav ko braukt virsū Ušakovam! Ministrija pasludināja, ka Rīgā uz vienu skolotāju ir jābūt bērniem vairāk, nekā visur citur Latvijā. Ar ko tad Rīgas bērni vainīgi? Ar ko vainīgi Rīgas skolotāji vai Ušakovs? Mums jau valstī tagad ir tā: ja kas nesanāk tad vainīga Krievija vai Ušakovs. Vai nav tā kā vienveidīga ”ēdienkarte”? Un neesmu es saskaņas biedrs, nedz arī trollis!!!

 7. Strādāju skolā ar 24 kontaktstundām, bet tikai vienu stundu maksā par visiem pārējiem darbiem. Bērnu skaits tas pats, kas pagājušajā gadā. Alga ir mazāka, kā pērn, bet darba apjoms pieaudzis, jo kontaktstundu ir vairāk, kā pērn. Vai tas ir normāli? Kā kaut kas tāds var notikt pēc solījumiem visiem par visu samaksāt! Tiek liegta skolēniem iespēja uz kvalitatīvu izglītību.
  Dome ne vienam ne centu nepiemaksā.

 8. Nav bērnu, nav skola, nav nauda. Un direktoriņi tad var dusmoties bez gala.

Draugiem Facebook Twitter Google+