×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Skolotāji saņem jaunu algu piedāvājumu un pagaidām protestus atliek

LETALETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pirmdien no valdības saņēma jaunu piedāvājumu par atalgojumu un tādēļ protesta akciju rīkošanu pagaidām atlika, šādu lēmumu arodbiedrība pieņēma pēc apmēram divas stundas ilgas sēdes.

 

Tuvāko divu nedēļu laikā skolotāji, Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī premjera pārstāvji strādās pie jauna trīspusēja sadarbības memoranda, kurā tiks noteikti tālākie attīstības soļi saistībā ar algām un reformām izglītībā.

Vienlaikus LIZDA līdere Ingrīda Mikiško paziņoja, ka gadījumā, ja šo divu nedēļu laikā pedagogi tomēr nesasniegs cerēto, LIZDA atkārtoti varētu lemt par iespējamiem protestiem.

Premjera padomnieks Ints Dālderis informēja, ka skolotājiem piedāvāts zemāko mēneša darba algas likmi, kas pašlaik ir 280 latu, no 2014.gada 1.septembra palielināt līdz 295 latiem. Par šādu piedāvājumu premjers pēdējo nedēļu laikā vienojies ar Finanšu ministriju. Līdztekus zemākās mēneša darba algas likmes palielināšanai jāstrādā arī pie reformām nozarē, ņemot vērā skolēnu skaita samazinājumu.

Mikiško sacīja, ka pilnībā ar šādu piedāvājumu skolotāji nav apmierināti, taču tas ir daudz vairāk, nekā sākotnēji tika solīts.

Valdības piedāvāto atzinīgi vērtēja izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija). “Prieks, ka mūsu argumenti ir sadzirdēti,” paziņoja ministrs, atzīstot gan, ka labāk būtu, ja pedagogu darba algas zemāko likmi būtu iespējams palielināt no nākamā gada janvāra.

Dombrovskis atgādināja, ka valdība atbalstījusi arī finansējuma palielināšanu zinātnei – šogad tai piešķirti 3,5 miljoni latu. Savukārt nākamgad ieguldījumu zinātnes attīstībā sniegs arī nodokļu atvieglojumi, par kuriem vienojusies valdība.

Pēc ministra teiktā, kopējais palielinājums zinātnei nākamgad varētu būt aptuveni desmit miljoni latu.

Tāpat Dombrovskis uzskata – lai arī tiek plānots, ka no nākamā gada pedagogiem tiks palielināta zemākā darba algas likme, ilgtermiņā jāstrādā, lai pedagogu atalgojums tiktu palielināts, balstoties uz kvalitātes pakāpēm.

Viens no galvenajiem izaicinājumiem, pēc ministra uzskata, ir skolēnu skaita samazinājums – jau pašlaik reģionos esot klases vidusskolās, kur kopējais skolēnu skaits ir seši. Tiek lēsts, ka tuvāko gadu laikā būs vidusskolu klases, kurās ir tikai četri skolēni.

Ministrs uzskata, ka šāds skolēnu skaits vienā klasē nav pieņemams, tāpēc jāmeklē risinājums.

Jau ziņots, ka LIZDA gadījumā, ja netiks izpildītas arodbiedrības prasība, gatavosies protestiem. Arodbiedrība iepriekš neizslēdza arī streiku. Skolotāji iepriekš prasīja palielinājumu pedagogu algām nākamgad desmit miljonu latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+