×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. marts, 2012
Drukāt

Skolotāji streikos, ja netiks pildītas prasības par algu palielinājumu

mikisko4

Pedagogu streiks pašlaik nav plānots, un to darīs tikai tad, ja arodbiedrības prasības palielināt skolotāju atalgojumu netiks izpildītas, aģentūrai BNS norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Ingrīda Mikiško.

“Pašlaik mēs vēl neplānojam streikot, bet mēģināsim sarunu ceļā panākt savu prasību izpildi, un pedagogu streiks būs tikai galējs solis, ja arodbiedrības prasības netiks izpildītas,” uzsvēra Mikiško.

Arodbiedrība tiksies ar visām valsts augstākajām amatpersonām un sadarbības partneriem, lai pārliecinātu viņus par pedagogu atalgojuma palielināšanas nepieciešamību.

LIZDA arī aicina ikvienu izglītības un zinātnes iestādes kolektīvu paust rakstveida atbalstu tās izvirzītajām prasībām palielināt atalgojumu.

Vēstules skolas aicinātas līdz 30.aprīlim nosūtīt izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim, finanšu ministram Andrim Vilkam, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un Saeimas deputātiem.

Lēmums par atbalsta vēstuļu akcijas rīkošanu pieņemts arodbiedrības padomes ārkārtas sēdē, kurā padome akceptēja arī nostāju, ka, tikai izpildot arodbiedrības minimālās prasības, iespējamas konstruktīvas tālākas sarunas ar valdību par nozares reformām.

Jau vēstīts, ka Latvijas izglītības darbinieku organizācijas prasa valdībai jau no šā gada 1.septembra par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām. Savukārt no 2013.gada 1.janvāra arodbiedrības aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+