Izglītība

Skolotāji vienojušies par protestu organizēšanu 0

Ja līdz maija beigām nebūs rasts dialogs par darba algas paaugstināšanu, tad jau jūnija sākumā gaidāmi pedagogu protesti Rīgā, bet septembra sākumā – streiks.

Par to šodien vienojusies Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku (LIZDA) padome, aģentūru LETA informēja LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs.

LIZDA plāno pieprasīt tikšanos ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), finanšu ministru Andri Vilku (V).

“Paralēli centīsimies tikt pie vārda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētajās reģionālajās diskusijās, kas sāksies nākamajā nedēļā. Rēzeknes pedagogi plāno boikotēt diskusiju 18.maijā Ludzā, jo Latgalē šajā datumā ir pēdējā zvana pasākums,” stāstīja Grigorjevs.

Nākamajā pirmdienā, 14.maijā, LIZDA plānojusi izšķirošo tikšanos ar Reformu partijas Saeimas frakciju un 24.maijā tikšanos ar izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli, pēc kuras tiks paziņots padomes lēmums par protestiem.

Kā ziņots, lai arī pašlaik ministrs publiski apliecinājis gatavību ar šā gada 1.septembri paaugstināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, ministrija pēc būtības nav atbildējusi uz pedagogu prasību par 10% palielināt arī valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām, kas šā gada pēdējiem četriem mēnešiem kopā ir aptuveni 7,02 miljoni latu.

Arodbiedrība atkārtoti uzsver, ka pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšana ietekmēs jebkuru tālāku aprēķinu pedagogu darba samaksas sistēmas pilnveidē. Turklāt LIZDA prasības neizslēdz iespēju pakāpeniskai pārejai uz darba samaksu pēc pedagogu darba kvalitātes pakāpēm.

Jau ziņots, ka arodbiedrība pieprasa valdībai no šī gada 1.septembra par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot arī valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām. Savukārt ar 2013.gada 1.janvāri arodbiedrības aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.

LA.lv