×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
23. marts, 2018
Drukāt

Skolotāju Liepājā soda par emocionālo vardarbību pret bērnu (17)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Ilustratīvs foto.

Kāda skolotāja Liepājā sodīta par emocionālo vardarbību pret bērnu un viņai uzlikts naudas sods, raksta portāls “liepajniekiem.lv”.

To, vai pedagogs var turpināt darbu izglītības iestādē, jālemj darba devējam. “Ja skolotājs ir administratīvi sodīts par bērnu tiesību pārkāpumiem, darba devējs izvērtē, vai uzticas šim skolotājam,” skaidroja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Inga Dobele.

Naudas soda apjomu inspektore neatklāj.

Skolas direktors komentējis: “Man tas lēmums ir jāredz.” Tikai tad viņš varēšot pateikt, kā rīkoties tālāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Bērziņkungs un Siksniņkundze – un nebūtu vairs ne riebeklību, ne uzēdušos skolotāju. Sīkie var būt (un visbiežāk arī ir) tādi draņķi, ka lielajiem vēl mācīties, mācīties un mācīties.

 2. emocionālā vardarbība? Atbildēt

  Nesen lasīju,ka Lielbritānijā emocionālā vardarbība pret skolas bērnu ir tad,ja skolotājs uzslavē meiteni,sakot-malacis meitene!Jo meitene uzskata,ka viņa ir zēns,pasūdzās mātei,un skolotājam jāpamet darbs skolā,lai gan viņš meitenei atvainojās.Izskatās,ka tā ir arī mūsu nākotne.

 3. neticami, bet... Atbildēt

  Es, piemēram, nevar aizstāvēt savas mazmeitas matemātikas skolotāju, jo tai dienā, kad viņai matemātikas stundas, bērns nāk mājās slims, salauzts morāli. Kontroldarba dienā meitenei ir slikta dūša, dažreiz pat temperatūra. Mājās es daudzreiz pārrunāju, ka skolotāja vēl tikai labu, viņa nav ļauna, grib iemācīt utt. bet meitene man saka – ja tu zinātu, kā viņa mani neieredz, vienmēr pasaka ko aizvainojošu, smīkņā, priecājas, ka var ielikt neapmierinošu atzīmi…

  • Iet un parunā tieši ar skolotāju, ja nelīdz, tad pie direktora-vajadzētu pietikt un nevajag baidīties.

  • to:neticami, bet…Bērziņdakters labi izārstēs temperatūras, necieņu pret skolotāju un nelabuma vainas. Izlaisti kā teļi vēderā.

 4. Tas nebija Liepājas skolā. Kāpēc tiek teikts, ka pret bērnu jāizturas kā pret līdzvērtīgu, bet viņi jau saprot tikai lietas, kas viņiem patīk, pārējo ignorē-tāpēc tas nestrādā-līdzvērtības princips.

 5. lai nu kam ko pārmestu,bet ne jau šai skolotājai.Neviens pasākums neiztiek bez viņas bērnu folkloras kopas piedalīšanās.Un viņa ir tā,kas satur visu soc.dzīvi kopā.

 6. ja sitie smurgulu aizstavi redzetu kadi urodi ir tie skolnieki tad vini dziedatu citu dziesmu vini ir jadauza uz katra sola

 7. Varbūt tas skolēns noveda skolotāju līdz tādam stāvoklim, sludinot savas bērnu “tiesības”. To viņi (skolēni) perfekti prot, pie tam sludinot šīs tiesības ņirdzīgā tonī – kā tad skolotāja reaģēs. Skolotājs mūsdienu izglītības iestādēs ir visbeztiesiskākais LV pilsonis, jo absolūti neko nedrīkst pateikt pretī. Direktorei novēlu pieņemt pareizo lēmumu! Varbūt beidzot vajadzētu aizdomāties par skolēnu visatļautību izglītības iestādēs?

 8. Drīz nebūs vairs normālu cilvēku,kuri gribētu strādāt par skolotāju. Emocionāla vardarbība? Kurš izmērīs un ar kādu mērinstrumentu tās robežas? Vai pelnīts nosodījums,rājiens ir emocionāls pāridarījums skolēnam?

  • Pamatots jautājums Atbildēt

   Kā tad ir ar skolotāja tiesībām? Nav reti tie gadījumi,kad bērns aizkar skolotāja (tāpat cilvēka!) tiesības. Ko tad?

  • Pamatots jautājums Atbildēt

   Kā tad ir ar skolotāja tiesībām? Nav reti tie gadījumi,kad bērns aizkar skolotāja (tāpat cilvēka!) tiesības. Ko tad?

  • Pilnīgi Jums piekrītu.Visatļautība sit augstu vilni !Valdībai laiks domāt, ka šo situāciju var vērst par labu!Skolēni neattaisnoti kavē skolu- nekas, nestrādā stundās- nekas, neciena citus- nekas, traucē citiem – nekas.

 9. Cilvēkiem pēdējais laiks nākt pie prāta un sākt domāt, kā šito ārprātu apturēt. Vissmaz sākt ar protesta balsojumu partijām, kas atbalsta liberatus (Vienotība) un komunistus (kas ir tikai liberastu sākotnējā, primitīvākā stadija) kā SC – Putina un viņa pakalpiņa Ušakova midzenis.

 10. Un direktoru nesodīs, ja tādus vardarbīgus skolotājus tur darbā? ”Tas nēesmu es…” – kaut kur dzirdēts un bez atbildības?

Draugiem Facebook Twitter Google+