×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. augusts, 2012
Drukāt

Skolu direktoriem atalgojumu palielinās pat par 342 latiem

Foto - LETAFoto - LETA

To mācību iestāžu vadītājiem, kurās mācās vairāk par 2600 bērnu, no 1.septembra atalgojumu palielinās par 342 latiem. To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par pedagogu darba samaksu.

Ministrijas Nodrošinājuma un finanšu departamenta direktora vietniece finanšu jomā Svetlana Batare žurnālistus šodien informēja, ka pedagogiem atalgojums tiks palielināts par 25 latiem. Piemēram, ja pedagogs, kura darba stāžs ir mazāks par pieciem gadiem, līdz šim saņēma 245 latus, no 1.septembra saņems 270 latus, bet pedagogs, kura darba stāžs ir lielāks par desmit gadiem un viņa darba alga līdz šim bija 255 lati, no jauna mācību gada tā būs 280 lati.

Atalgojums tiks palielināts arī izglītības iestāžu vadītājiem atkarībā no izglītojamo skaita iestādē. Ja mācību iestādē izglītojamo skaits ir līdz 100 bērniem, iestādes vadītāja algu palielinās par 45 latiem, bet vietniekam – par 34 latiem. Ja mācību iestādē bērnu skaits ir no 1001 līdz 1200, atalgojumu direktoram palielinās par 60 latiem, bet vietniekam – par 42 latiem. Bet, ja mācību iestādē ir vairāk nekā 2601 bērns, tad iestādes vadītājam no 1.septembra atalgojums tiks palielināts par 342 latiem, bet viņa vietniekam – par 240 latiem.

Pedagogiem arī paredzētas piemaksas, piemēram, pedagogiem, kuri ieguvuši 4.kvalitātes pakāpi, piemaksa pie darba būs 8% jeb no 22 līdz 50 latiem, bet pedagogiem ar 5.kvalitātes pakāpi piemaksa būs 12% jeb no 32 līdz 72 latiem.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis pavēstīja, ka šim gadam pedagogu algas palielināšanai būs nepieciešami 4,6 miljoni latu. Taču viņš uzsvēra, ka ministrija šo finansējumu nav lūgusi valdībai, bet gan atradusi no saviem līdzekļiem.

“Šis ir gadījums, kad papīrs ir uzrakstīts un mēs to īstenojam,” sacīja ministrs. Viņš arī uzsvēra, ka pedagogu atalgojuma palielināšana nav solījumu pildīšana kaut kam, bet gan vienošanās daļas ar pedagogu arodbiedrībām pildīšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+