Latvijā
Izglītība

Skolu direktoriem krājas dusmas: uz skolēniem tagad jāskatās kā uz staigājošiem depozītiem5

Foto – Shutterstock

Izglītības iestāžu direktori pieprasa labot jauno skolotāju algu modeli. Daudzās pašvaldībās mērķdotācija tika būtiski samazināta. Direktori norāda uz vairākām kļūdām aprēķināšanas sistēmā, kuras Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji tagad sola ņemt vērā. Bet pagaidām pedagogu motivācijas fondā tiks ieskaitīta sāpju nauda – 1,7 miljoni eiro, vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Pēc pirmo jauno algu aprēķināšanas, skolu direktoriem sakrājušās dusmas. Vissāpīgākais ir tas, ka daudzās pašvaldībās mērķdotācijas apjoms samazinājies.

“Jāsaka paldies skolotājiem par to, ka viņi vēl nav mani iesūdzējuši tiesā par to, ka viņiem nav tikpat, cik viņiem bija pagājušajā gadā. Jo starpība kolēģiem ir no 50 līdz pat 90 eiro mīnusā,” saka Rucavas pamatskolas direktore Liena Trumpika.

Savukārt Rīgas 28. vidusskolas direktors Guntars Jirgensons norāda, ka cietēji ir tie skolotāji, kuri ir noslogoti līdz maksimumam: “Un skola principā balstās uz tiem skolotājiem, kas ir maksimāli, kas ir bijuši līdz griestiem. Ieguvēji varbūt ir tie, kas… stundinieki vienā, otrajā, trešajā skolā strādā.”

“Bērnus neredzam kā izglītojamos, bet mēs uz viņiem skatāmies kā uz staigājošiem depozītiem. Tas ir traki. Tam nav nekāda sakara ar pedagoģiju. Nomaļākos rajonos ar mazāku iedzīvotāju blīvumu šī problēma ir daudz asāka,” skaidro Lažas speciālās internātpamatskolas direktors Linards Tiļugs.

Latvijas izglītības vadītāju asociācijas sanāksmē pa punktiem tika uzskaitītas nepilnības un nesamērības. Piemēram, mazas novada skolas skolotājs, kuram ir 16 bērni klasē, saņem mazāk, nekā lielas skolas pedagogs, kurš pasniedz svešvalodu arī 16 bērniem uz divām grupām dalītajā klasē.

Saistītie raksti

“Par vienādu darbu ir jāsaņem līdzīgs atalgojums. Bet nelielajā skolā, kura ir fizisku apstākļu dēļ ierobežota, cilvēks darot to pašu darbu ko lielajā skolā, ar šo te dalīto grupu, viņš vienkārši fiziski darot tādu pašu darbu nevar saņemt tādu pašu algu. Un tas ir viens no tādiem zāģiem, par kuriem ir jādomā,” uzsver Daugmales pamatskolas direktors Andris Ceļmalnieks.

Izglītības un zinātnes ministrija sola kritiku ņemt vērā un jauno atalgojumu sistēmu pilnveidot.
Pašvaldībām esot arī pārskaitīts 1,7 miljoni eiro. Un šī nauda domāta tam, lai skolu direktori varētu piemaksāt tiem pedagogiem, kas no reformas cieta visvairāk.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Pabriks: Redzot zemessargu pārliecību, Latvijas robežas neviens neaizskars
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kurzemes pusē vīrietis ar āmuru nosit radinieci 1
11 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Vēsturiski auto, amatpersonas un “Baltijas ceļa” dalībnieki
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
2 stundas