Mobilā versija
Brīdinājums +10.3°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
22. maijs, 2017
Drukāt

Skolu jauktie kori sadziedājās Valmierā (1)

Foto: Ilmārs ZnotiņšFoto: Ilmārs Znotiņš

Sestdien, 20. maijā, Valmieras pilsētas estrādē notika III Latvijas skolu jaukto koru salidojuma koncerts “Kalniem pāri”, kurā piedalījās 64 kori ar 2600 dziedātājiem no Latvijas novadiem un pilsētām, vēsta sarīkojuma organizētāji.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki jau kļuvuši par stabilu tradīciju blakus Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem, bet tradicionāli ir arī skolu koru salidojumi, kuri notiek svētku starplaikos – uz īpašiem koncertiem pulcējas ne tikai skolu jauktie kori, bet arī zēnu kori un vispārizglītojošo skolu 2. – 4. klašu.

Salidojuma dienā dalībnieki bija sastopami zibakcijās, kuru laikā ar savu priekšnesumiem pārsteidza Valmieras iedzīvotājus. Vakarā Valmieras pilsētas estrādē izskanēja koncerts “Kalniem pāri”. Kopā ar 2600 kora dziedātājiem un lielo simts akustisko ģitāru ansambli, ko veidoja paši dalībnieki, dziedāja arī populāri mūziķi: Māris Vitkus ar instrumentālo grupu, Justs Sirmais, Jānis Aišpurs un grupa Carnival Youth.

“Neskatoties uz to, ka repertuārs ir gana akadēmisks un nopietns, ietverot gan latviešu mūzikas klasiķus, gan latviešu tautasdziesmu apdares a cappella, koncerts tika veidots kā krāsainu emociju buķete, kā stāsts par jaunību, mirkli pirms izlaiduma. Mirkli pirms lielajām dzīves izvēlēm, kurām būs vajadzīga drosme, apņemšanās un uzdrīkstēšanās,” stāsta koncerta mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+