Mobilā versija
+24.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
5. februāris, 2014
Drukāt

Skolu lakstīgalas pogo tautasdziesmas (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar Rīgas skolēnu pilī sākās ikgadējais latviešu tautasdziesmu dziedāšanas konkurss skolēniem “Lakstīgala”. Šīs nedēļas laikā sacensības notiks arī citos reģionos – šodien Jūrmalā, rīt Kuldīgā.

Konkursa ietvaros sacenšas skolēnu komandas. Rīgā sacentās astoņas komandas. Uzvar tā komanda, kas apguvusi visvairāk tautasdziesmu. Konkursu organizē Valsts izglītības satura centrs. Tā pārstāve Rita Platpere stāsta, ka šādas skolēnu sacensības aizsākušās pirms 12 gadiem, pateicoties diriģentam Robertam Zuikam, kurš apkopoja latviešu tautasdziesmas izdevumā “Lakstīgala”. Grāmata tika dāvāta skolām, bet, lai tā negulētu plauktā, tika nolemts rīkot atbilstošu konkursu skolu komandām. Konkursa laikā katra komanda izdzied līdz pat 70 dziesmām.

Sacensībā ir vairāki posmi: dziedamā dziesma gan jāizlozē, gan jāturpina citas komandas aizsākta dziesma. Ir arī individuāla sacensība, kurā skolēni cenšas pierādīt, ka iemācījušies visas 110 krājumā “Lakstīgala” iekļautās dziesmas. “Šķir vaļā, kuru lapu gribi, bērns dziesmu zina,” priecājas R. Platpere. Konkursā bērni ne tikai dzied, bet arī prezentē savu novadu, tā tautastērpus, kā arī piedalās viktorīnā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir vērtīgs pasākums.Paldies!

Katrs pats sava darba stāža detektīvs (7)Pieprasot vecuma pensiju, laikus jāsavāc dokumenti par darba mūžu līdz 1996. gadam
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+