“Skonto” futbolisti otro gadu pēc kārtas triumfē Ziemas kausa izcīņā 0

Rīgas “Skonto” komanda ceturtdien otro gadu pēc kārtas triumfēja “SMScredit.lv” Ziemas kausa izcīņā futbolā, finālspēlē ar 3:1 (2:0) pārspējot “Liepāju”.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Spēle sākās ar “Skonto” pārsvaru un desmitajā minūtē Artūrs Karašausks raidīja bumbu pret vārtu pārliktni. Pēc aptuveni 20 spēlētām minūtēm cīņas temps kritās, tomēr pašās pirmā puslaika beigās “Skonto” beidzot izmantoja pārsvaru un īsā laikā guva divus vārtus – sākotnēji cīņā vārtu priekšā veiklākais bija Vladislavs Gutkovskis un ieraidīja bumbu vārtos ar galvu, bet līdz ar puslaika beigu signālu pēc sekmīgas individuālās darbības izcēlās arī Karašausks, panākot 2:0.

Otrā puslaika ievadā Valērijs Afanasjevs samazināja deficītu, un turpinājumā “Liepāja” uzbruka arvien lielākiem spēkiem, pārliecinoši turot cīņas iniciatīvu savās rokās, taču “Skonto” nekautrējās doties arī pretuzbrukumos. Tiesa, kurzemniekiem, par spīti lielajiem pūliņiem, neizdevās panākt neizšķirtu un pacīnīties par trofeju šajā turnīrā. Jau kompensācijas laikā pretuzbrukumā devās rīdzinieku futbolists Mārtiņš Milaševičs, kurš lieliskā stilā panāca 3:1.

“Šis bija ļoti labs fināls, ar labiem momentiem. Šo turnīru uztveru kā sagatavošanos sezonai, taču jebkura uzvara ir svarīga, un esmu priecīgs. “Liepāja” šķiet simpātiska komanda, jo man patīk tās demonstrētais futbols,” pēcspēles preses konferencē sacīja uzvarētāju komandas galvenais treneris Tamazs Pertija. “Priecājos, ka sezonas gaitā būs tik bieži jātiekas ar šo vienību. Latvijas čempionāts paliek arvien labāks. Tikai Ziemas kausā gribētos pieredzējušākus tiesnešus.” Pertija minēja, ka otrajā puslaikā “Skonto” vairs neizdevās spēlēt tik pārliecinoši, taču komandas futbolistiem izdevās nosegt pretinieku pussargus un traucēt viņiem veidot uzbrukumus.

Tikmēr viens no Rīgas kluba uzbrucējiem Artūrs Karašausks pauda, ka finālcīņa izvērtusies aizraujoša. “Otrajā puslaikā vairāk iesēdāmies aizsardzībā. Prieks, ka izturējām pretinieku spiedienu un uzvarējām turnīrā.” “Mums bija paveicies ar Ziemas kausa izcīņas izlozi. Mums patika apakšgrupa, kurā spēlējām. Galvenais uzdevums nebija uzvarēt šajā turnīrā, taču nonācām līdz finālam, tāpēc centāmies gūt panākumu. Kopumā duelis pret “Skonto” bija labs, lai gan nebija daudz izdevību gūt vārtus. 45.minūte mums ir īpaši neveiksmīga, tas izpaudies arī citās spēlēs,” sacīja liepājnieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs. Kā zināms, tieši Karašausks pašās pirmā puslaika beigās panāca 2:0. “Fizisko formu sasniegsim tikai uz sezonas sākumu. Vēl neesam optimālā gatavībā.”

Zīmīgi, ka tieši šīs abas komandas 13.martā samēros spēkus arī jaunās virslīgas sezonas atklāšanas mačā, kā arī aprīļa sākumā tiksies Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

Ziemas kausa spēlē par trešo vietu trešdien “Jelgava” ar 3:0 uzveica “Daugavpils” vienību, savukārt vēl dienu pirms tam duelī par piekto vietu “Metta”/”Latvijas Universitāte” vien pēcspēles sitienu sērijā uzveica pirmās līgas vienību “Valmiera Glass” FK/BSS. Savukārt cīņām par vietām pēc grupu turnīra nekvalificējās virslīgas debitante “Gulbene” un vēl viena pirmās līgas vienība Rēzeknes BJSS.

Valmieras un Rēzeknes komandas sacensībās aizstāja Jūrmalas “Spartaku” un Daugavpils “Daugavu”, kas no dalības Ziemas kausā atteicās. Savukārt Rīgas “Daugava” pēc pirmās spēles no sacensībām tika izslēgta par godīgas cīņas neievērošanu.

LETA jau vēstīja, ka abām “Daugavas” vienībām no Rīgas un Daugavpils netika piešķirtas licences dalībai jaunās sezonas Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionātā un tās sacensībās nepiedalīsies.

Ziemas kausa sacensības tika rīkotas trešo reizi pēc kārtas. Turnīra norises mērķis ir dot iespēju komandām pienācīgāk sagatavoties gaidāmajai virslīgas sezonai, turklāt ar iespēju sagatavošanās posmā aizvadīt vismaz piecas spēles.

Pirmajā virslīgas Ziemas kausā 2013.gadā uzvarēja Daugavpils “Daugava”, kas finālā pieveica ar jaunatnes sastāvu startējušo “Ventspils” komandu, bet pērn turnīrā triumfēja “Skonto”, kas finālmačā pieveica “Jelgavu”.