Ekonomika
Bizness

“Skonto grupa” nopērk “Latvijas energoceltnieku”0


“Skonto Group” īpašnieks Guntis Rāvis.
“Skonto Group” īpašnieks Guntis Rāvis.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Noslēdzoties uzņēmuma kapitāla daļu iegādei, “Latvijas energoceltnieks” ir kļuvis par 100% “Skonto grupai” piederošu uzņēmumu.

Darījuma ietvaros Guntim Rāvim piederošs uzņēmums no mazākuma akcionāriem iegādājās 36,9% akciju.

Lēmums atpirkt akcijas ir saistīts ar biznesa stratēģijas maiņu, daudz mērķtiecīgāk nostiprinot uzņēmuma pozīcijas ārvalstu tirgos.

“Pirms gada par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju tika apstiprināts Martti Antero Kohtanens, kuram ir ievērojama pieredze enerģētikas un telekomunikāciju jomā dažādos projektos Eiropā,” skaidro G. Rāvis.

Uzņēmuma vidēja termiņa attīstības mērķis ir nostiprināt “Latvijas energoceltnieka” pozīcijas ārvalstu tirgos, uzsver “Skonto grupas” uzņēmumu īpašnieks G. Rāvis.

Saskaņā ar operatīvajiem datiem “Latvijas energoceltnieks” 2018. gadu noslēdza ar 57 miljonu eiro apgrozījumu, uzrādot izaugsmi 7% apmērā pret iepriekšējo gadu.

Darba spēka nodokļos valsts budžetā uzņēmums pārskata periodā veica maksājums 4 miljonu eiro apmērā.

Saistītie raksti

“Latvijas Energoceltnieks” ir viens no Latvijas vadošajiem būvniecības uzņēmumiem ar ievērojamu pieredzi celtniecības, enerģētikas, sakaru sistēmu un tīklu montāžas, kā arī infrastruktūras izbūves jomās. Uzņēmumā šobrīd strādā jau vairāk nekā 550 darbinieki.

Uzņēmums savus pakalpojumus sniedz gan Latvijā, gan ārvalstīs. Nozīmīgākie ārvalstu tirgi šobrīd ir Skandināvijas valstis un Vācija.

LA.lv