fkliepaja.lv

“Skonto” izrauj neizšķirtu Liepājā 1

Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta 15.kārtas centrālajā spēlē Rīgas “Skonto” mača kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu pret “Liepājas” vienību, tādejādi neļaujot liepājniekiem nodrošināt līderpozīciju kopvērtējuma tabulā.
Rīdzinieki izbraukumā ar 2:2 (1:1) nospēlēja pret “Liepājas” futbolistiem.
Mača rezultātu spēles 39.minūtē atklāja viesu pussargs Edgars Jermolajevs, bet pēc trim minūtēm ar galvu precīzi sita liepājnieku uzbrucējs Dāvis Ikaunieks, cīņas rezultātu izlīdzinot.
Kad komandas otrajā puslaikā bija aizvadījušas 18 minūtes, mājiniekus ar tālsitienu vadībā izvirzīja argentīniešu pussargs Leonels Strumija. Lai gan mača pēdējās minūtēs “Liepājas” pussargs Dmitrijs Hmizs ar roku nospēlēja savā soda laukumā, taču 11 metru soda sitiens netika piešķirts. Tāpat liepājniekus no vārtu zaudējuma glāba komandas vārtsargs Raivo Varažinskis.
Tomēr kompensācijas laika trešajā minūtē precīzs bija viesu vienības aizsargs Oļegs Timofejevs, panākot neizšķirtu 2:2.
Šī abām komandām virslīgā bija trešā savstarpējā spēle šosezon. Sezonas atklāšanas mačā liepājnieki savā laukumā uzvarēja ar 3:2, bet maijā “Skonto” savā laukumā revanšējās ar 1:0.
Savukārt citā virslīgas duelī “Jelgava” savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja “Daugavpils” futbolistus.
Uzvaras vārtus mājinieku labā guva Oļegs Malašenoks.
Arī iepriekšējās divās šo komandu savstarpējās spēlēs šosezon abas reizes uzvarējusi “Jelgava”, ar 1:0 izbraukumā un 2:0 savā laukumā.
Kā zināms, kārtas ievadā svētdien, pateicoties diviem albāņa Ndues Mujeci vārtiem pusotras minūtes laikā, “Ventspils” ar rezultātu 2:0 izbraukumā pieveica “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu, izvirzoties čempionāta līderpozīcijā.
Iepriekšējā virslīgas spēle notika vien 12.jūlijā, bet pagājušajā nedēļas nogalē risinājās vairākas Latvijas kausa astotdaļfināla spēles. Tāpat šajā laikā “Ventspils” sacentās UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, kur nepārvarēja otro kārtu, bet Jūrmalas “Spartaks”, “Skonto” un “Jelgava” vēl ceturtdien aizvadīja UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas spēles.
Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā tagad ar 24 punktiem 12 spēlēs atrodas čempione “Ventspils”. Liepājniekiem tikpat punkti, taču par vienu aizvadītu maču vairāk, kamēr trešā ar 22 punktiem ir 12 spēles aizvadījusī “Skonto”.
Līderu trijniekam ar attiecīgi 17 un 13 punktiem seko “Jelgava” un “Spartaks”. Vēl “Daugavpils” ar septiņiem punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, bet tabulu ar četriem punktiem noslēdz “Metta”/LU.