“Skonto” izvirzās vadībā Latvijas virslīgā 0

Latvijas virslīgas čempionātā futbolā pēc 14. kārtas spēlēm vadību pārņēmusi “Skonto” komanda, kas ceturtdien ar 4:1 pārspēja “FB “Gulbeni”. Tikmēr līdzšinējie līderi Daugavpils “Daugava” ar 0:2 zaudēja “Liepājas metalurgam”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Par kārtas centrālo spēli tika uzskatīta līderu daugavpiliešu viesošanās Liepājā. Tiesa, tālo mājupceļu uz Latgali “Daugava” veiks jau kā turnīra vicelīderi. Piesardzīgo un vienmuļo spēles ritējumu izjauca “Daugavas” vārtsarga Ikstena kļūda, nespējot tvert patālu Afanasjeva sitienu spēles 36. minūtē. Pēc šāda notikumu pavērsiena viesi aktivizējās un otrajā puslaikā mēģināja vērst spēles gaitu savā labā. Tomēr “Liepājas metalurga” aizsardzība spēlēja ļoti saskaņoti un mēģināja atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem. Viens no tādiem izdevās otrā puslaika vidū, kad Savaļnieks soda laukumā tika apturēts ar noteikumu pārkāpumu. Kļava pendeli realizēja ļoti pārliecinoši – 2:0 73. minūtē. Atlikušajā laikā spēles ritējums būtiski nemainījās, bet vārti netika gūti.

“Skonto” un FB “Gulbene” komandu spēlē pēc bezvārtu pirmā puslaika īsta uguņošana ar pieciem gūtiem vārtiem tika sarīkota cīņas pēdējās 25 minūtēs. Spožākās raķetes šāva “Skonto” uzbrukums, pretinieku vārtos iesitot četras bumbas. “Skonto” komandai tā bija astotā uzvara šosezon, kas turnīra tabulā ļāva ne tikai panākt “Daugavu”, bet pateicoties labākai vārtu attiecībai un vienai spēlei rezervei arī apsteigt to.

Četru zaudējumu sēriju izdevās pārtraukt FK “Jelgava” komandai, kas izbraukumā spēlēja neizšķirti 0:0 ar FC “Jūrmalu”.

LATVIJAS VIRSLĪGAS 14. KĀRTA

“Liepājas metalurgs” – “Daugava” (Daugavpils) 2:0 (1:0). Afanasjevs (36.), Kļava (73., no 11m).

FC “Jūrmala” – FK “Jelgava” 0:0.

“Skonto” – FB “Gulbene” 4:1 (0:0). Šabala (67.), Maksimenko (77.), Mingazovs (81.), Siņeļņikovs (84., no 11m) – Isikava (82.).

FK “Ventspils” – “Metta/LU” 1:0 (0:0). Turkovs (57).