“Skonto” kapitāla izgāšanās Ungārijā 0

Rīgas “Skonto” ceturtdien piedzīvoja kaunpilnu 2:9 (0:5) zaudējumu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas atbildes mačā, tādejādi izstājoties no turnīra.
“Skonto” izbraukumā ar 2:9 (0:5) cieta sagrāvi pret Ungārijas klubu “Debrecen”, divu spēļu summā kapitulējot ar 4:11.
Mājinieki jau pirmajā puslaikā bija sev nodrošinājuši iekļūšanu nākamajā kārtā, jo guva piecus vārtus pēc kārtas. “Skonto” pirmos vārtus ielaida dueļa septītajā minūtē, kad rezultātu atklāja Tibors Tiša, kurš ar vārtu guvumu izcēlās arī abu komandu pirmajā savstarpējā mačā Rīgā. Jau pēc piecām minūtēm pagājušās sezonas Latvijas vicečempioni ielaida vēl vienus vārtus, kad Andreju Pavlovu pārspēja Norberts Balogs.
Ar to rīdzinieku nedienas nebeidzās, jo pirmajā puslaikā vēl divus vārtus iesita Ibrahims Tibidē, bet vēl vienu reizi izcēlās Tiša.
Otrā puslaika pirmo 13 minūšu laikā “Debrecen” guva vēl trīs vārtus, panākot jau 8:0, taču pēc tam “Skonto” atbildēja ar diviem vārtu guvumiem 59. un 65.minūtē, kad izcēlās attiecīgi Vladislavs Gutkovskis un Renārs Rode. Tiesa, neilgi pēc tam “Debrecen” guva vēl vienus vārtus, jau devīto reizi raidot bumbu Pavlova sargātajos vārtos.
Desmit minūtes pirms mača beigām “Skonto” palika mazākumā, kad otro dzelteno kartīti saņēma Andrejs Kovaļovs, taču rezultāts no tā vairs neizmainījās.
Pirmā komandu tikšanās Rīgā noslēdzās ar rezultatīvu neizšķirtu 2:2. Abus vārtus rīdziniekiem šajā cīņā guva Artūrs Karašausks.
“Skonto” šīs nedēļas laikā aizvadīja vienu maču, kad Latvijas kausa astotdaļfinālā ar 4:0 apspēlēja “Komanda.lv” pirmās līgas vienību “Alberts”. Savukārt “Debrecen” Ungārijas čempionātu atklāja ar uzvaru 3:2 pret šīs sezonas turnīra debitanti “Bēkēščaba 1912”.
Kā zināms, pirmajā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas kārtā “Skonto” divu spēļu summā ar 4:1 pārspēja Īrijas vienību Dublinas “St Patrick’s Athletic”, bet “Debrecen” ar ar 3:2 pieveica Melnkalnes vienību Nikšičas “Sutjeska”.