“Skonto” sāk ar uzvaru, Jelgava izrauj neizšķirtu 0

Latvijas titulētākais futbola klubs Rīgas “Skonto” ceturtdien ar uzvaru sāka UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu, kamēr “Jelgava” savā mačā pamanījās izraut neizšķirtu.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Pagājušās sezonas Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta sudraba godalgu ieguvēji “Skonto” savā laukumā ar 2:1 (1:1) pārspēja īru vienību Seintpatrikas “Athletic”.

Duelis iesākās mājiniekiem nelabvēlīgi, jo jau 21.minūtē rezultātu atklāja “Athletic” uzbrucējs Ārons Grīns. Tiesa, līdz “Skonto” atbildei nebija ilgi jāgaida, jo 38.minūtē rezultātu izlīdzināja Artūrs Karašausks. Abas komandas savā starpā turpināja aizvadīt līdzvērtīgu spēli, apmainoties ar pāris vārtu gūšanas iespējām, taču pirmais puslaiks noslēdzās pie rezultāta 1:1.

Arī otrais puslaiks iesākās līdzīgā cīņā, taču 65.minūtē vadību pārņemt izdevās jau rīdziniekiem, jo vārtus guva Vladislavs Gutkovskis, kuram rezultatīvi piespēlēja Karašausks. Pēcāk īriem tā arī neizdevās atspēlēties, kā rezultātā rīdzinieki Eiropas līgas kvalifikāciju sāka ar panākumu.

Īrijas komanda pagājušajā sezonā nacionālajā čempionātā ieņēma trešo vietu, bet sezonu pirms tam līdz šim pēdējo no astoņām reizēm ieguva titulu. Savukārt šīs sezonas kopvērtējumā “Athletic” ar 34 punktiem 14 spēlēs atrodama ceturtajā pozīcijā.

Gatavojoties Eirokausiem, “Skonto” komanda papildinājās ar pieciem spēlētājiem – Latvijas valstsvienībā rūdījumu guvušo pussargu Andreju Kovaļovu, kurš gada beigām izīrēts no Moldovas kluba Kišiņevas “Dacia”, Lietuvas komandas Gargždu “Banga” aizsargu Seržu Tatjefangu no Kamerūnas, kurš 2010.gadā uzspēlēja citas Latvijas vienības “Ventspils” sastāvā, no “Daugavpils” kluba iegādāts Ukrainas futbolists Ivans Lukaņuks, tāpat sastāvu papildinājis aizsargs Artjoms Kulešs, kurš aizvadījis dažas spēles Krievijas U-21 izlasē un ir guvis pieredzi Kazaņas “Rubin”, “Rostov”, Sanktpēterburgas “Zeņit” dublieru komandās, kā arī Brazīlijas kluba “Desportivo Brasil” aizsargs Viktors Roha Garsija de Matušs.

Komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā, nākamajā kārtā tiksies ar Ungārijas komandas “Debrecen” un Melnkalnes vienības Nikšičas “Sutjeska” pāra uzvarētāju.

Tikmēr pagājušās sezonas Latvijas bronzas medaļniece “Jelgava” savā laukumā cīnījās 1:1 (0:0) ar Bulgārijas vienību Lovečas “Litex”. Mačs starp abām komandām iesākās līdzvērtīgi, bet 29.minūtē “Litex” futbolistiem bija pirmā reāla vārtu gūšanas iespēja, taču precīzs “Jelgavas” vārtos bija Kaspars Ikstens. Pāris minūtes vēlāk labā situācijā savā debijas mačā nonāca arī mājinieku mājinieku futbolists Vjačeslavs Šuškins, tomēr viņa sitiens bija par vāju. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās bez vārtu guvumiem, lai gan abas vienības apmainījās nesekmīgiem uzbrukumiem.

Tiesa, piecas minūtes pēc otrā puslaika sākuma viesi atklāja rezultātu, kad pēc stūra sitiena izcēlās aizsargs Vasils Božikovs. Turpinājumā “Jelgava” centās pārņemt mača kontroli un atspēlēties, taču ilgu laiku iespējas palika neizmantotas. Tomēr mājinieki 83.minūtē panāca savu, kad pēc tālas auta izspēles precīzs ar galvu no tuvas distances bija Oļegs Malašenoks, panākdams 1:1. Atlikušajās minūtēs neviena no komandām vārtus vairs neguva, cīņai noslēdzoties neizšķirti.

Zīmīgi, ka šo maču “Litex” galvenais treneris Krazimirs Balakovs noraudzījās no tribīnēm, jo viņam piespriesta vienas spēles diskvalifikācija.

Savā 94 gadus senajā vēsturē “Litex” komanda valsts čempionātā uzvarējusi četras reizes, līdz šim pēdējo reizi to paveicot 2011.gadā. Iepriekšējā sezonā, kas noslēdzās maija beigās, “Litex” palika ceturtajā vietā, bet jaunā sezona sāksies jūlija otrajā pusē.

Šonedēļ “Jelgava” sastāvam piesaistīja 24 gadus veco krievu uzbrucēju Suškinu, kurš debiju piedzīvoja ceturtdienas mačā.

Veiksmes gadījumā jelgavniekus nākamajā kārtā sagaidītu igauņu kluba Tallinas “Flora” un Maķedonijas vienības Skopjes “Rabotnički” dueļa uzvarētājs.