×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

“Skonto” un “Jūrmalai” atņemti pa trim punktiem virslīgas kopvērtējumā

virsliga4

Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta komandām Rīgas “Skonto” un “Jūrmala” otrdien atņemti pa trim punktiem turnīra kopvērtējumā, lēmusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK).

Jau iepriekš LFF DK abām vienībām bija piešķīrusi naudas sodus par sodu nenomaksāšanu, bet tagad piešķirtas nākamās sankcijas, kas “Skonto” apdraud cīņu par uzvaru virslīgas kopvērtējumā, bet “Jūrmalai” vēl vairāk samazina izredzes uz vietas saglabāšanu virslīgā.

Iepazīstoties ar LFF Spēlētāju statusa un pāreju komisijas 1.septembra vēstules saturu par lēmumiem, kuri paredz “Skonto” un “Jūrmalai” izpildīt finansiālās saistības pret spēlētājiem, kā arī 1.septembra vēstuli no Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta vadības, DK konstatējusi, ka abi klubi atkārtoti nav pildījuši Spēlētāju statusa un pāreju komisijas, kā arī DK lēmumus noteiktajos termiņos, par ko iepriekš abiem klubiem tika piemēroti gan brīdinājumi, gan naudas sodi, gan aizliegums reģistrēt jaunus spēlētājus.

Abiem klubiem noteikts termiņš līdz 8.septembrim Spēlētāju statusa un pāreju komisijas, kā arī DK lēmumu izpildei.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, tālākie iespējamie sodi sevī ietver plašu darbību loku un teju vai jebkādas iespējamās sankcijas, taču katrs jauns sods tiks piemērots, izvērtējot esošo situāciju.

Neoficiāla informācija liecina, ka vismaz “Skonto” gadījumā parādi pēc Spēlētāju statusa un pāreju komisijas lēmumiem tam nedaudz pārsniedz 20 000 eiro, bet saistības pret DK ir finansiāli krietni mazākas.

Kā zināms, šīs sezonas gaitā “Skonto” un “Jūrmala” pat uz brīdi tika atņemts virslīgas biedru statuss, kas principā nozīmēja automātisku izslēgšanu no čempionāta, jo nebija samaksājušas dalības maksu 3000 eiro apmērā katra. Tiesa, pēcāk abi klubi naudu tomēr samaksāja, taču tie joprojām ir izslēgti no biedrības un nebūs tur atpakaļ tik ilgi, kamēr biedrības valde nesasauks pilnsapulci un biedri nenobalsos par uzņemšanu atpakaļ.

Tāpat abu komandu futbolisti šosezon pa vienai reizei neizmaksāto algu dēļ boikotējuši spēles, kā rezultātā klubiem tika ierakstīts tehniskais zaudējums. Vēl viena tāda gadījuma rezultātā vienības no virslīgas tiktu izslēgtas.

Pēc trīs punktu atskaitīšanas “Skonto” ar 64 punktiem 28 mačos joprojām saglabās pirmo vietu kopvērtējumā, bet “Ventspils” nu atpaliek vairs tikai par četriem punktiem, tomēr čempioniem ir arī viena spēle rezervē.

Tikmēr “Jūrmala” ar pieciem punktiem vēl vairāk nostiprinājusies pēdējā, desmitajā, pozīcijā, no tuvākās konkurentes “Metta”/”Latvijas Universitāte” jau atpaliekot par astoņiem punktiem.

Kā zināms, desmit komandas turnīrā sacenšas četros apļos. Sezonas izskaņā desmitā komanda zaudēs vietu virslīgā, bet devītajai vienībai būs jāaizvada divas pārspēles ar pirmās līgas otro labāko vienību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+