Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
18. marts, 2014
Drukāt

Skoti briedina starpgalaktisko viskiju (1)

Foto: shutterstockFoto: shutterstock

Viskija gatavošana – viena no aizraujošākajām mākslām

Viskija pagatavošana ir viena no aizraujošākajām mākslām. Tās vēsture aizvijas krietni sirmā senatnē, kad ar alkoholisko dzērienu destilēšanu sāka aizrauties Mezopotāmijas jeb Divupes iedzīvotāji. Protams, mezopotāmiešu brūvējumus nevar dēvēt par viskiju, taču viņu izmantoto tehniku var droši saukt par destilēšanas pirmsākumiem. Kopš tiem laikiem alkohola destilēšanas tehnikas mainījušās un pilnveidojušās, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Pirmais dzēriens, ko patiešām var dēvēt par viskiju, radies 1405. gadā Īrijā. Mūsdienās gandrīz katra viskija darītava mēģina glabāt savu noslēpumu par dzēriena pagatavošanu, lai gan tā radīšanas tehnikas ir visnotaļ līdzīgas. Viskija garšu ietekmē virkne faktoru, tostarp augsne, kādā izaudzēti graudi, laiks, viskija pagatavošanā izmantotais ūdens un vairāki citi apstākļi.

Tomēr vai tāds fizikāls lielums kā gravitācija ietekmē viskija garšu? To pērn aizsāktajā eksperimentā mēģināja noskaidrot skotu viskija “Ardbeg” ražotāji, kuri savu viskiju nobriedināt nosūtījuši Visumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. viskija tukshoshana nav mazaak aizraujosha 😀

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustāPēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (1)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+