Britu mediji atzīmē, ka draudzīgās attiecības starp Britānijas premjerministri Terēzi Meju (no kreisās) un Skotijas premjerministri Nikolu Stērdženu ir sabojājušās, jo, Stērdženas ieskatā, Meja pienācīgi neņem vērā Skotijas intereses.
Britu mediji atzīmē, ka draudzīgās attiecības starp Britānijas premjerministri Terēzi Meju (no kreisās) un Skotijas premjerministri Nikolu Stērdženu ir sabojājušās, jo, Stērdženas ieskatā, Meja pienācīgi neņem vērā Skotijas intereses.
Foto – AP/LETA

Skotija vīlusies Mejā 0

Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena un Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja sarunās pirmdien – dienu pirms Skotijas parlaments lemj par atbalstu jauna neatkarības referenduma sarīkošanai – tikšanās gaitā Skotijā nespēja panākt vienprātību svarīgākajos jautājumos.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Stērdžena raidsabiedrībai BBC sacīja, ka stundu garā tikšanās bijusi sirsnīga, tomēr Meja savā nostājā nav piekāpusies, un tas Skotijas valdības vadītājā radījis vilšanos.

Viņa cerējusi, ka Meja runās par to, kādas pilnvaras pēc “Breksita” taisnā ceļā varētu tikt nodotas no Briseles Edinburgai, taču, kā izteicās Stērdžena, “neesot bijis vēlmes” risināt šādus jautājumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nedaudz agrāk pirmdien Meja uzsvēra, ka Lielbritānijai ir jāsaglabā “spēks un stabilitāte”, valstij gatavojoties pamest Eiropas Savienību (ES).

Lielbritānijas četru daļu savienība nedrīkst palikt “vaļīgāka un vājāka”, uzrunājot ierēdņus savas valdības Iekšējās attīstības ministrijā Īstkilbraidā, netālu no Glāzgovas, sacīja Meja.

Sagaidāms, ka Skotijas parlaments otrdien atbalstīs Stērdženas plānu par vēl viena neatkarības referenduma sarīkošanu, kā arī pilnvaros pirmo ministri sarunu uzsākšanai ar Mejas valdību.

Iepriekšējā referendumā, kas notika 2014.gada septembrī, 55% skotu nobalsoja par Lielbritānijas vienotības saglabāšanu.

Savukārt pagājušā gada referendumā 62% skotu nobalsoja par palikšanu ES, kamēr kopumā 52% britu atbalstīja izstāšanos.

Nesenās aptaujas liecina, ka skotu noskaņojums kopš 2014.gada faktiski nav mainījies, un saskaņā ar piektdien publicētajiem aptaujas rezultātiem neatkarību šobrīd atbalsta 44% vēlētāju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.