×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Skotijai piedāvā autonomiju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas valdības izveidota komisija nākusi klajā ar plānu Skotijas autonomijas palielināšanai, tostarp paredzot, ka tā pati varēs noteikt ienākuma nodokļa lielumu un kontrolēt sociālos pabalstus.

Komisijas vadītājs lords Roberts Smits norādījis, ka šādas rekomendācijas dos Skotijas parlamentam plašākās pilnvaras, kādas tam jebkad bijušas. Komisija izstrādāja plānu, pamatojoties uz Britānijas lielāko partiju solījumiem skotiem pirms referenduma par neatkarību. Referendumā, kas notika 18. septembrī, vairākums nobalsoja pret Skotijas atdalīšanos no Lielbritānijas.

Komisijas plānā Skotijai paredzēta arī kontrole pār gaisa pasažieru nodokli, daļēji pār tirdzniecības nodokli un tiesības atļaut reģionālajās vēlēšanās balsot 16 un 17 gadus veciem pilsoņiem. Britānijā vēlēšanās var piedalīties no 18 gadu vecuma.

Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons paziņoja, ka priecājas par komisijas plānu. “Šī ir laba diena Britānijai. Mēs turam savus solījumus skotu tautai,” paziņoja Kemerons. Viņš arī apsolīja vēl pirms Ziemassvētkiem nākt klajā ar plānu Anglijas pilnvaru palielināšanai. Attiecīgi likumprojekti tiks izstrādāti līdz janvārim. “Šie procesi vienmēr būs sarežģīti. Tie prasīja kompromisu no visiem iesaistītajiem,” norādīja komisijas vadītājs Smits. Vienlaikus viņš brīdināja, ka reformu ieviešanai nepieciešams laiks, jo šāda mēroga pārmaiņas nedrīkst sasteigt. Komisijas plāns dzima mēnešu ilgās sarunās ar Skotijas parlamentā pārstāvētajām partijām, ņemot vērā 400 iesniegumus ar priekšlikumiem no organizācijām un aplūkojot vairāk nekā 18 000 iesniegumu no sabiedrības pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+