Mobilā versija
-2.4°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
26. oktobris, 2016
Drukāt

Skotijas līdere vīlusies par breksita sarunām ar Meju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena

Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena brīdinājusi, ka neskatīsies, kā viņas reģions tiek “nosviests no “smagā breksita” klints”, un pauda vilšanos par pēdējām sarunām ar Britānijas premjerministri Terēzu Meju. Sarunās Dauningstrītā piedalījās arī Velsas un Ziemeļīrijas 
pirmie ministri. “Es nezinu neko vairāk par Apvienotās Karalistes valdības pieeju Eiropas Savienības sarunām kā pirms šīs tikšanās,” atzina Stērdžena. Skotijas valdība publicējusi neatkarības referenduma likumprojektu, kas būs kā rezerves variants, ja Skotija breksita sarunu gaitā nespēs saglabāt ciešas saites ar ES un iegūt vēl vairāk pilnvaru no Londonas. 2014. gada referendumā skoti noraidīja neatkarību ar desmit procentu pārsvaru, bet referendumā jūnijā ar 62% pret 38% nobalsoja par Britānijas palikšanu ES. Meja paziņojusi, ka Britānija līdz nākamā gada marta beigām iedarbinās ES Lisabonas līguma 50. pantu, kas regulē dalībvalsts izstāšanās sarunu procedūru divu gadu garumā. Pēc Mejas paziņojuma britu mārciņa piedzīvoja strauju kritumu, pieaugot bažām, ka Londona dod priekšroku imigrācijas no ES ierobežošanai, ne ciešu ekonomisko attiecību saglabāšanai.

Pievienot komentāru

Apšaude Somijā: nogalināta pilsētas domes priekšsēdētāja un divas žurnālistesSomijas dienvidaustrumu pilsētā Imatrā pie restorāna naktī uz svētdienu nošautās trīs sievietes ir pilsētas domes priekšsēdētāja un divas vietējā laikraksta žurnālistes, paziņojusi policijas pārstāve.
Draugiem Facebook Twitter Google+