×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Skotus mudina palikt Britānijas sastāvā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Divas dienas pirms Skotijas neatkarības referenduma 18. septembrī Britānijas trīs lielāko partiju līderi vērsušies pie skotiem ar aicinājumu balsot par palikšanu Apvienotās Karalistes sastāvā, solot Skotijai lielāku patstāvību.

Britānijas premjerministrs un konservatīvo līderis Deivids Kemerons, lielākās opozīcijas partijas – leiboristu – vadītājs Eds Milibends, kā arī vicepremjers un valdošajā koalīcijā ietilpstošās Liberāldemokrātiskās partijas līderis Niks Klegs vērsušies pie skotiem ar rakstu “Solījums”, kas publicēts lielākajos Skotijas laikrakstos. Tajā partiju līderi pauduši pārliecību, ka lēmums palikt Britānijas sastāvā skotiem nesīs ātrākas, drošākas un labākas pārmaiņas nekā atdalīšanās. Politiķi sola Skotijas parlamentam piešķirt “plašas jaunas pilnvaras” un saglabāt Barneta formulu, kas tiek izmantota, nosakot resursu sadalījumu starp Britānijas reģioniem. Proti, finansējuma piešķiršana nacionālās veselības aizsardzības sistēmai, kas bija viens no karstāk apspriestajiem jautājumiem pirms referenduma, būtu tikai un vienīgi Skotijas parlamenta ziņā.

Skotijas premjerministrs Alekss Salmonds jau noraidījis Kemerona, Milibenda un Klega solījumus, nodēvējot tos par pēdējā brīža izmisīgu piedāvājumu, kurā patiesībā nekas netiek piedāvāts. Salmonds pauda pārliecību, ka šie solījumi nespēs pārliecināt skotus atteikties no iespējas ņemt Skotijas nākotni savās rokās.

Dalībai Skotijas referendumā reģistrējušies gandrīz 4,3 miljoni cilvēku. Jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka 51% skotu gatavojas balsot pret neatkarību, bet 49% balsotu par atdalīšanos no Britānijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+