×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Skrejamziņas. Izlasījāt avīzē, un kas notika?

avizes_leta

Mūsu trauksmainajā laikā 24 stundās zigzagiem ir tik daudz notikumu, ka agrākos mierlaiku periodos ar tiem pārpārēm pietiktu veselai ērai. Diennaktī nokopto informatīvo lauku, savākto datu bāzi drukātā veidā būtu grūti ietilpināt starp abiem Bībeles vākiem.

 

Ļaudis uzlido kā siseņi, no rīta noloka avīžu druvā paaugušos ražu, apgrauž interneta ziņu mežu, ka pāri paliek tikai dzeltenās masas panckas, notiesā knapi zaļo, tikko izdīgušo sensāciju, nesmādē pat preses pīli un ideoloģiskās frontes karotāju uzsaukumu visai sausās pārtikas paketes.

Jūs teiksiet, nē, draugs, arī grieķu mitoloģijā dzīve bija intensīva, koncentrēta un spriedzes pilna. Rosīgs reportieris aizviņlaikos badu nemirtu, ziņodams no Olimpa, satīdams kamolā jaunumus Atēnu birzītē un Akropolē, skriedams, mēli izkāris, līdzi Hēraklam divpadsmit varoņdarbu maratonā.

Piedodiet, bet vai šis ar mapīti normētais informācijas klāsts ir nolīmeņojams ar modernās pasaules notikumu kaleidoskopu – to pārtrumpo ar rāvienu, vienā dienā visām aģentūrām maļot ziņas par atentātu pret uzreiz diviem planētas dižākajiem valdniekiem! Putina kungu izglāba no tiem, kuri gribēja viņu nomušīt, bet, lūk, Merkeles kundzi atentātā nenosargāja, un terorists oficiants aizlēja aiz apkakles piecu auksta alus glāžu šalti. Saltu aiz krāgas dabūja arī mūsu pusmūža ļaudis, kad uzzināja, ka cietsirdīgā valdība pārspraudusi pensijas vecuma mietiņu aiz 65 gadu robežas un ka nežēlīgais Rungaiņa kungs piemet vēl desmit gadu klāt. Jums stingst vēsas kājas, jo zināms, ka 75 gadus vecs strādātājs vairāk ir uzgaidāmajā telpā pie daktera nekā darba vietā, taču apstājiet, brītiņu pagaidiet sodīties. Arī baņķiera – pensiju bārddziņa vēstījumā ir kas izlobāms, kad viņš pamāca, ka ģimeņu mātēm un tēviem ir vaļa par tik gadiem ātrāk pensionēties, cik ir bērnu. Kāpēc labklājības ministre nepiekrīt – jā, liekam 65 gadu latiņu un bērnu vecākiem skaitām gadus nost? Vēl vakar visulasošā publika nošausminājās par tiesas zālē atbrīvoto, netaisni slepkavībā apsūdzēto un tāpēc trīs gadus nebrīvē sēdējušo. Stop! Te arī nedrīkstēja diegt tūlīt prom pie jaunas uzgriežamās informācijas galda. Kā tas nācies, ka nevainīgo sapūdē cietumā pēc iepriekšējo tiesu un izmeklētāju slēdziena? Bet kas un kad beidzot izvērtēs ļoti šaubīgo, bet pēc lielākas algas gan alkstošo tiesnešu kvalitāti? Es aicinātu pēc vairāk pamatīguma informācijas skrejā, lai pēc negausīgas joņošanas paliek kaut kas vērtīgs, un viss nepārvēršas tai nedegustējamā vielā, kas rodas pēc brangas izēšanās šīsdienas garīgās barības galdā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+