Sports
Citi sporta veidi

Skrējēja Velvere ar jaunu personīgo rekordu izpilda EČ normatīvu 800 metru distancē0


Līga Velvere aizvadījusi labu nedēļu sacensībās telpās, labojot valsts rekordu un izcīnot trešo vietu prestižās sacensībās Birmingemā.
Līga Velvere aizvadījusi labu nedēļu sacensībās telpās, labojot valsts rekordu un izcīnot trešo vietu prestižās sacensībās Birmingemā.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Latvijas skrējēja Līga Velvere sestdien Beļģijā ar jaunu personīgo rekordu izpildīja Eiropas čempionāta normatīvu 800 metru skrējienā.

Beļģijā notikušajās vieglatlētikas sacensībās “Flander Cup” kopumā startēja septiņi Latvijas vieglatlēti. Visaugstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Velvere, kura 800 metru distanci noskrēja divās minūtēs un 1,21 sekundē, vienlaicīgi uzstādot personīgo rekordu un izpildot Eiropas čempionāta normatīvu.

Latviete kļuva par šo sacensību uzvarētāju.

Divu apļu skrējienā tikai divas Latvijas sportistes skrējušas ātrāk par Velveri, turklāt tas noticis iepriekšējā gadsimtā – valsts rekordiste Marita Ārente 1984.gadā 800 metrus veica vienā minūtē un 58,64 sekundēs, kamēr Sarmīte Štūla tikpat garu distanci 1975.gadā noskrēja divās minūtēs un 0,80 sekundēs.

Līdz šim Velveres personīgais rekords āra stadionos 800 metros bija divas minūtes un 2,71 sekunde. Tikmēr iekštelpās viņa skrējusi divās minūtēs un 2,01 sekundē.

Vēl Beļģijā Elvijs Misāns bija otrais tāllēkšanā (7,51 metrs), zaudējot vienīgi korejietim Džu Jundžo (7,75 metri). Tikmēr Edgars Šumskis 3000 metru šķēršļu skrējienā ar rezultātu deviņas minūtes un 05,41 sekundes savā skrējienā bija ceturtais.

Tikmēr 800 metru skrējienā otrais ar jaunu personīgo rekordu bija Daniels Bambals – viena minūte 51,42 sekundes, bet citā skrējienā ceturtais bija Rolands Jierķis (viena minūtes un 51,17 sekundes).

Savukārt Uģis Jocis savā 1500 m distances skrējienā finišēja 12.vietā ar rezultātu trīs minūtes un 47,16 sekundes, kamēr Alberts Blajs izstājās.

LA.lv