×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Skrējēji atkal Rīgā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Svētdien atkal notiks “Nordea” Rīgas starptautiskais maratons, kas nākamgad varēs svinēt ceturtdaļgadsimta jubileju.

Dalībnieku skaits aug ar katru gadu. Pērn “Nordea” Rīgas maratonā startēja 22 020 skrējēji no 65 valstīm, bet šogad jau pieteikušies vairāk nekā 23 tūkstoši, valstu skaits gan palicis iepriekšējais. Taču rīkotāji sola pieteikumus pieņemt līdz 17. maijam, reģistrēties var oficiālajā mājas lapā nordearigasmaratons.lv, kā arī “Nordea” bankas klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Sacensības atkal notiks četrās dažāda garuma distancēs. Klasiskajam maratonam (42,195 km) un pusmaratonam līdz vakardienai bija pieteikušies vairāk nekā pieci tūkstoši, desmit kilometriem – gandrīz 6000, piecu kilometru distancei – vairāk nekā 12 tūkstoši skrējēju. Pērn 19. maijā notikušajā maratonā gan kungu, gan dāmu konkurencē uzvarēja afrikāņi – kenijietis Dankans Koečs (2.15:34) un Aberša Nesga Bedasa no Etiopijas (2.40:37). No latviešiem ātrākie bija Andrejs Ješko (2.35:14), finišējot sestajā vietā, un Liene Bernsone (3.02:00) – ceturtajā. Pārējās trīs distancēs mājinieki bija nepārspējami: pusmaratonā Jānis Girgensons (1.07:24) un Jeļena Prokopčuka (1.14:39), desmit kilometros Konstantīns Dinārs (33:43) un Jeļena Ābele (39:12), piecos – Dmitrijs Serjogins (15:40) un Diāna Jakubjaņeca (18:33).

Šos rezultātus gan īsti nevarēs salīdzināt ar tiem, kas tiks sasniegti svētdien, jo “Nordea” Rīgas maratona trase būs mazliet citāda nekā pirms gada. Starta un finiša zona tāpat kā līdz šim tiks iekārtota 11. novembra krastmalā, taču trasē būs iekļauts posms pa Brīvības ielu jeb tā saucamais kultūras kilometrs no Stabu ielas līdz Vecrīgai. Skrējējus un skatītājus tajā izklaidēs simtiem koristu un dejotāju, gan veidojot kultūras godasardzi pie Brīvības pieminekļa, gan cenšoties sasniegt Ginesa rekordu dejā ar visvairāk trejdekšņiem, bet “Nordea” skatuvē Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā dziedās Intars Busulis, Aija Andrejeva, Daumants Kalniņš un citi pazīstami estrādes mākslinieki. Citkārt trase saglabās ierasto maršrutu pa Eksporta, Hanzas un Elizabetes ielu, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāri, Kaļķu ielu, Vanšu tiltu, Krišjāņa Valdemāra ielu, Ķīpsalu un Krasta ielu. Taču, pateicoties kultūras kilometram, izpaliks Dienvidu tilta šķērsošana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+