×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. februāris, 2013
Drukāt

Skrējējs Honkongas maratonā 101 gada vecumā finišē karjerā pēdējās sacensībās

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Indiešu izcelsmes brits Faudža Singhs svētdien 101 gada vecumā Honkongas maratonā noskrēja 10 kilometru distanci karjerā pēdējās sacensībās.

Finišu Sings sasniedza pēc stundas, 32 minūtēm un 28 sekundēm, par pus minūti uzlabojot pērn Honkongā paša sasniegto rezultātu.

“Šodien ir viena no manā dzīvē laimīgākajām dienām,” sacīja Sings. “Jutos tik spirgts un spēka pilns,” pēc finiša možā noskaņojumā viņš teica žurnālistiem.

Singhs atzina, ka vecums liek sevi manīt, taču solīja, ka paša veselībai un labdarības mērķiem turpinās skriet arī turpmāk, ik dienu veicot ierastos 16 kilometrus. Skriešanas veterāns, kurš 1.aprīlī svinēs 102.dzimšanas dienu, nekad nav slimojis un nelieto medikamentus. Savu fizisko formu Singhs izskaidroja ar vienkāršu un veselīgu dzīvesveidu, atteikšanos no smēķēšanas un alkohola, kā arī īpašu veģetārieša diētu.

Singhs sāka skriet 89 gadu vecumā, kad pēc sievas un dēla nāves vēlējās rast dzīvē jaunu piesaisti. Viņš ir veicis deviņus klasiskos maratonus, kā arī 2003.gadā sasniedza rekordu vecuma grupā virs 90 gadiem, maratonu noskrienot piecās stundās, 40 minūtēs un vienā sekundē. 2011.gada oktobrī Kanādas pilsētā Toronto Singhs kļuva par pirmo skrējēju, kurš 100 gadu vecumā noskrēja klasiskā maratona distanci.

Tomēr Ginesa rekordu grāmata atteicās reģistrēt viņu kā pasaulē vecāko maratonskrējēju, jo Singhs nevarēja iesniegt dzimšanas apliecību. Veterāns to izskaidroja ar apstākli, ka Lielbritānijas koloniālā valdība laikā, kad viņš nāca pasaulē, dzimšanas apliecības vēl neizsniedza.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+