×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. maijs, 2015
Drukāt

Skrējēju tūkstoši piedalās Rīgas maratonā

Foto-LETAFoto-LETA

Vairāki tūkstoši skrējēju svētdienas rītā ir devušies Rīgas maratona distancē. Kopumā Baltijas lielākajos skriešanas svētkos piedalīsies 25 931 dalībnieks no 69 valstīm.

Pirmie distancē devās maratona un pusmaratona dalībnieki. 42,195 kilometrus garajā maratona distancē devās 1699 skrējēji, bet pusmaratona distancē – 4275 skrējēji. Vēlāk starts tika dots arī 10 kilometru distancē, kurā startēja 6570 skrējēji, savukārt vismasveidīgākais ir 5 kilometru skrējiens, kurā reģistrēti 13 387 dalībnieki.

Jānis Girgensons un Jeļena Prokopčuka uzvarēja Rīgas maratona pusmaratona distancēs, informē organizatori. Girgensons distanci veica viena stundā, sešās minūtēs un 20 sekundēs. Prokopčuka pusmaratonā uzvarēja ceturto gadu pēc kārtas ar rezultātu 1.13:24.

Rīgas maratons pasākumi sākās jau vakar, kad krastmalā pulcējās 7400 bērnu skrējiena dalībnieku, kā arī notika Nāciju parāde jeb 69 valstu pārstāvju simbolisks gājiens no Brīvības pieminekļa līdz krastmalai.

Iekļaujoties Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē oficiālajā kultūras programmā, šogad Rīgas maratona dalībnieki un atbalstītāji trasē varēs baudīt “Latvijas prezidentūras kultūras kilometru” jeb īpašu kultūras, mūzikas un sadziedāšanās programmu Brīvības ielā. “Latvijas prezidentūras kultūras kilometru” ievadīs “Kultūras goda sardze” ar tautas deju dejotājiem, kuri, maratona dalībvalstu karogu ieskauti un dīdžeja Artūra Krūzkopa vadībā, skriešanas svētku dalībniekus atbalstīs un uzmundrinās ar Dziesmu un deju svētku repertuāru, kā arī trejdekšņiem. Pie Brīvības pieminekļa līdzjutēji ir aicināti uz sadziedāšanos.

Par “Lattelecom” Rīgas maratona 30 000 eiro vērto balvu fondu šogad sacentīsies un rekordus labot centīsies kupls skaits profesionālo sportistu. Pretendents uz maratona goda pjedestālu un, iespējams, arī jaunu Latvijas rekordu maratonā vīriešiem ir Latvijas rekordists maratonā un Olimpisko spēļu dalībnieks Valērijs Žolnerovičs, kura Latvijas rekords maratonā ir 2h14:33.Lielākās zvaigznes un potenciālie pretendenti uz uzvaru vīriešu konkurencē ir Dankans Koečs no Kenijas, Mariko Kipčumba no Kenijas un Abrarars Tegegne no Etiopijas. Sieviešu konkurencē maratona distancē lielākās favorītes ir Vorkneša Biru no Etiopijas, Natālija Volgina no Krievijas un Ruta Vanjira Kuria no Kenijas.

Startam Rīgas maratonā pirmoreiz reģistrējušies 69 valstu pārstāvji. Visvairāk maratona tūristu šogad Rīgā ieradušies no Krievijas – 370, Vācijas – 355, Igaunijas – 343, Lietuvas – 312 – un Somijas – 311.

Visvairāk dalībnieku ir no Latvijas – 23 054, tostarp lielākās komandas pieteikuši uzņēmumi “Lattelecom” – 2 667 dalībnieki, “Latvenergo” – 624 dalībnieki, “Sadales tīkls” – 569 dalībnieki, Rīgas dome – 542 dalībnieki, un “Herbalife” – 322 dalībnieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+