Sports

“Skrien Latvija” dalībnieki apēduši četras tonnas putras 16

foto – Mareks Gaļinovskis

Aizvadītajā nedēļas nogalē dalībniekiem bagātākā skriešanas seriāla Latvijā sezonas līderu apbalvošana notika līdz šim neierastā vietā – uz Tallink kruīza kuģa, kur skrējēji baudīja uzvaras prieku, gandarījumu par paveikto un izcīnīto kausu saņemšanas brīdi.

Pasākuma oficiālajā daļā tika apbalvoti 6 ātrākie dalībnieki absolūtajā vērtējumā 5, 10 un 21/42 kilometru distancēs, kā arī 3 labākie visās vecuma grupās katrā distancē. Tāpat tika suminātas arī sešas ātrākās komandas Komandu ieskaitē. Sezonas noslēguma svinības turpinājās jau kuģim pametot Rīgas mierīgos ūdeņus.
Dodoties jūras ceļojumā uz Stokholmu, dalībnieki piedalījās aizraujošā viktorīnā, enerģiskā rīta treniņā uz kuģa klāja, dalījās iespaidos par aizvadīto sezonu, nosprauda nākošā gada sportiskos mērķus un baudīja atpūtu kopā ar organizatoriem, cīņubiedriem, sīvākajiem konkurentiem un draugiem un pat vienojās skrējienā pa Stokholmas pilsētu.

2016. gada ātrākie un nepārspējamākie
Šis bija jau sestais gads, kad vienā skrējienā apvienojās visa Latvija, izskrienot septiņas dažādas sacensību trases Rēzeknē, Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā.
Pusmaratona distancē visas sezonas garuma savu pārākumu šogad apliecinājusi Lelde Neimande un Dmitrijs Serjogins. Nike skrējiena distancē, kuras garums dažādos seriāla posmos variēja no 10-12,6 kilometriem, kopvērtējumā uzvaras laurus plūca Reinis Hartmanis un Guna Ģērmane, bet Tautas skrējiena 2016. gada zelts Guntai Holštromai un Jānim Razgalim. Komandu ieskaitē Bigbank Skrien Latvija 7. Sezonā uzvara Sportland/Nike komandai.

2016. gada sezona faktos un skaitļos
– Kopējais dalībnieku skaits šogad – 22 190, un tas ir par 4322 dalībniekiem vairāk kā pērn.
– 54% no visiem dalībniekiem bijuši vīrieši, bet 46% – sievietes.
– Seriāla posms ar lielāko dalībnieku skaitu – Jelgavas nakts pusmaratons.
– Seriāla posms ar vislielāko dalībnieku skaitu Bērnu skrējienā – Rēzeknes pusmaratons.
– Kopējais kultūras punktu skaits trasēs: 34
– Septiņas uzvaras septiņos posmos – Reinim Hartmanim (divas reizes Tautas skrējienā un piecas reizes Nike skrējienā)
– Dalībnieku veiktie kilometri 2016.g. gadā: 675 235, kas ir vairāk kā 367 reizes apkārt Latvijai
– Dalībnieku izdzertie ūdens litri: ~20 000 litri.
– Dalībnieku apēstās putras daudzums: ~4,5 tonnas.

Saistītie raksti
LA.lv