×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
1. septembris, 2017
Drukāt

Atgriezās pēc 20 gadiem. Nils, Līva un mamma Kristīne pirmo gadu dodas uz skolu Latvijā (24)

1. Atgriezās pēc 20 pavadītiem gadiem ārzemēs

1no4
Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Astoņgadīgajam Nilam un vienpadsmitgadīgajai Līvai šodien ir pirmais 1. septembris skolā Latvijā, jo līdz šim viņi dzīvoja un mācījās Strasbūrā Francijā. Abu mamma Kristīne Lauriņa, kura savulaik beigusi Rīgā Franču liceju un gandrīz 20 gadus dzīvojusi ārpus Latvijas, sāk strādāt par franču valodas skolotāju Cēsu Jaunajā skolā un Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā. Strasbūrā Kristīne dzīvesbiedram francūzim Matjē ilgi un mērķ­tiecīgi “pilināja” domu par ģimenes pārcelšanos uz Latviju, kamēr bērni vēl nav sasnieguši pusaudžu gadus. Kristīne: “Šajā vecumā viņiem vēl patīk dzīve pie dabas, iet uz mežu pēc malkas, bet vēlāk atvest uz dzīvi dziļos laukos būtu ļoti grūti.”

Pērnruden K. Lauriņa atbrauca uz Latviju parakstīt līgumu par Gaujas malā noskatītās mājas pirkšanu un pie reizes izmantoja konferencē sastaptās Juglas vidusskolas direktores Aijas Melles piedāvājumu iepazīstināt diasporas bērnus ar to, kā mācības notiek šeit. “Manējiem šī pieredze ļoti patika, it īpaši, ka Latvijā skolā ir dziedāšana un sporta stundā – dejošana, jo Francijā skolā tā nav,” atceras Kristīne. Taču Nils un Līva brīnījušies, ka šeit jau visiem otrklasniekiem kabatās skārienjutīgie mobilie telefoni. Francijā vecāki bērniem mobilo telefonu pērk dažus gadus vēlāk, jo uzskata, ka gluži labi var bez tā iztikt vispār.

Līva un Nils mācīsies Drustu tautskolā “99 baltie zirgi”. Francijā obligātā skola sākas sešu gadu vecumā, un Nils ir beidzis otro klasi sākumskolā, tāpēc viņš bijis stipri neizpratnē par jautājumu Drustos, kurā klasē vēlas mācīties – pirmajā vai otrajā. Jo Francijā bērni jau no triju gadu vecuma apmeklē izglītības iestādi, kas saucas nevis “bērnudārzs”, bet “ecole” (izrunā “ekol”) – skola. Valstij jānodrošina, lai tajā vieta būtu itin visiem trīsgadniekiem, un vecākiem jāmaksā tikai par bērnu ēdināšanu un par uzturēšanos “pagarinātās dienas” grupā. Trīsgadnieki vēl drīkst gulēt pusdienlaiku, bet viss pārējais notiek tieši tāpat kā lielākiem bērniem.

 1. Atgriezās pēc 20 pavadītiem gadiem ārzemēs
 2. Latviešu valoda vieglāka
 3. "Man patīk izaicinājums"
 4. Streiku dēļ izvēlas privātskolas

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Lai pēc gada izstāsta kā tad ir pagājis šis mācību gads. Ka tik beigās neaizbrauc attpakaļ.

 2. Apsveicu Latvijā !

 3. Meitene no piebalgas Atbildēt

  Godīgi sakot. Tas ir apbrīnojami nevis nosodāmi. Ja skolā tāda vai šāda.. Ja būs vēlme varēs mainīt. Esmu satikusi Kristīni un jāsaka tā kā tik pozitīvu cilvēku Latvijā nav daudz. Lai tas smaids no sejas nepazūd. ?
  Un tie kas te kādu nāk tiesāt pasteigties paši uz sevi.. Jums nekā labāka naw ko darīt?

 4. es no fra’bčiem kādreiz ģību.

 5. Ģimenei lai veicas! Bet mācības no 6 gadiem ieviesīsim,kad mums būs Francijas algas,pensijas,slimokases un 5,5% PVN vairākumam pārtikas produktu.

  • Lai tiešām veicas! Es gan savus mazbērnus gribu laist skolā ārpus padomju skolas. Manuprāt visa kā pārāk daudz un pārāk dogmatiski.Kaut biju Latvijas olimpiādēs matemātikā,fizikā ,ķīmijā un vēsturē,dzīvē nekas no tā nebija vajadzīgs.

 6. Jācer, ka būs kāda informācija par nodarbībām Jaunpiebalgā, es arī labprāt pieslietos 🙂

 7. Skaisti! Lai sapnis piepildās! Skaista vieta kur uzsākt berniem jaunu dzīvi! Tikai bus liela braukšana. Lai nepazūd enerģija to visu izdarīt! Un lai virs atbalsta un bez lielam problēmām iedzīvojas LV!

 8. Nu sitas rakstins atkal parvertas……nu ko ta atlidi majas……mlie tautiesi..vai tiesm vajag visus noriet,…dzivojirt savu dzivi un nejautajiet kapec mes aizbraucam un kapec kāds grib atgriezties…kaut gan attieksme nosit velmi…..labak nevelcieties majas….

 9. Apsveicami!Lai Jums veicās…

 10. Lai veicas!

 11. Latvijas Avīze, vai tad, kad šie pēc nepilna gada, atēdušies Latvijas “labuma” atkal aizlaidīsies prom, arī to paziņosiet sabiedrībai?
  Un nevajag lielīties ar labo latvijas izglītību,kas tāda nemaz nav. Problēma ir tur, ka skolotāji neprot stradāt ar tādiem,kas slikti zin latviešu valodu, tāpēc drošs paliek drošs, sāk nopirmās klases. Un meža dīvainīšu skolā.

 12. Vēl viens piemērs par izglītību ārpus Latvijas ,mācījušies Francijas skolās ,bet Latvijā jāturpina mācības “dīvaiņu ” skolā ,jo acīmredzot Francijā iegūtās zināšanas neatbilst mūsu 3vai ceturtajai klasei un mācibas būtu jāsāk atkal no 1.klases.Reiz bija raksts par latviešu ģimeni šveicē ,bērnam 9 gadi beigusi otro klasi ,bet lasīt nemāk jo Šveicē 2.klasē tikai rotaļājoties dažus burtus iemācot ,tāpēc neatgriežoties Latvijā jo būtu jāmācās atkal 1.klasē.

 13. Nu ja, nu ja. .. lai jau veicas!

 14. Kā tiku līdz “skolas” nosaukumam, uzreiz sapratu, ka šitie ir kārtīgie jocīgie, kas meklē “garīgumu”.

  • Un kas tad ir ar to skolu? Tajā jau laikam audzēkņus nesoda un mācības notiek nevis pēc lēnākā bērna ātruma (lai neteiktu slinkākā), kamēr pārējiem jāurbina deguns?

 15. Ar realitāti maz saistīts reklāmraksts. Bet simtgades sakarā tādus nāksies paciest vēl daudzus.

 16. nudien nesaprotu,kāpēc atgriezties,ja darbs 4 vai 5 vietās,lai varētu normāli pelnīt

Draugiem Facebook Twitter Google+