Pasaulē
Eiropa

Skripaļa saindēšanā izmantotās vielas avots nav noskaidrots1


Arhīva foto. Policija pie Skripala mājas Solberi, 28.03.2018.
Arhīva foto. Policija pie Skripala mājas Solberi, 28.03.2018.
Foto – LETA/REUTER

Lielbritānijas armijas laboratorijas vadītājs, kura vadītā iestāde analizējusi nervus paralizējošo vielu “Novičok”, kas izmantota bijušā krievu dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanā, otrdien atzinis, ka nav izdevies identificēt šis vielas “konkrēto avotu”.

Gerijs Aitkenheds televīzijas kanālam “Sky News” norādīja, ka eksperti vielu identificējuši kā militārām vajadzībām ražotu “Novičok”, taču nevar pierādīt, ka tā ražota Krievijā.

“Mēs neesam identificējuši konkrētu avotu, taču esam snieguši zinātnisku informāciju valdībai, kas pēc tam, izmantojot citus avotus, nonākusi pie secinājumiem,” izteicās Aitkenheds. “Mūsu darbs ir sniegt zinātniekus pierādījumus par to, kas šī konkrētā nervus paralizējošā viela ir. Mēs identificējām, ka tā pieder šai konkrētajai nervu paralītiķu ģimenei un ka tā ražota militārām vajadzībām, taču mūsu darbs nav pateikt, kur tā ražota.”

Viņš piebilda, ka šādas vielas iegūšanai nepieciešamas “ārkārtīgi komplicētas metodes”, kādas pieejamas vienīgi kādai valdībai.

Sergejs un Jūlija Skripaļi 4.martā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā, un Londona, kā arī tās sabiedrotie Rietumos notikušajā apsūdzējuši Krieviju.

Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad Eiropā pielietots ķīmiskais ierocis, un incidents vēl vairāk saspīlējies Maskavas un Rietumu attiecības, abām pusēm izraidot ievērojamu skaitu pretējās puses diplomātu.

LA.lv