×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Skroderdienas un Jāņi klāt!

Edgara Groševa fotoEdgara Groševa foto

Kad Nacionālajā teātrī sāk smaržot pēc meijām un rosīties Silmaču sētas ļaudis, ir skaidrs, – Jāņi klāt! Līdz 22. jūnijam tiks nospēlētas deviņas Rūdolfa Blaumaņa komēdijas “Skroderdienas Silmačos” izrādes un ar vērienīgu pirmsjāņu ielīgošanu sezona Nacionālajā teātrī tiks slēgta, portālam LA.lv pavēstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimšēviča.

Kā ik gadu pirmsjāņu dienās Silmaču sētā atkal ieradies Dūdars, viņam pa pēdām žīdu ģimenīte – pauninieks Ābrams ar dēlu Joski un šneideriene Zāra, bet priekšā jau gaida Bebene, Tomuļmāte un Pindacīša, un skroderdienas iet vaļā – uzbrūk bites, sprāgst krāsns, pazūd zaļā krūze un lūst sirdis!

Iestudējuma režisore ir Indra Roga, Antonijas lomā – Dita Lūriņa. Jautro trijotni – Ieviņu, Kārlēnu un Rūdi – šogad spēlē Liene Sebre, Uldis Siliņš un Jurģis Spulenieks, un tieši viņi izpušķoja teātra ēku.

“Domāju, ka  Skroderdienu fenemens meklējams mūsu saknēs. Neskatoties uz to, ka šobrīd vairākums Latvijas iedzīvotāju ir pilsētnieki, mēs visi senākā vai mazāk senā pagātnē, nākam no laukiem, tādēļ mums jau zemapziņas līmenī ir tuva šī lauku saime, kur, pretstatā šodienas urbānajai videi viens otru pazīst, kur pošanās kāzām un skroderu atbrukšana ir gadsimta notikums, kur viss ir pa īstam un pamatīgi, kur ir tiešā saikne ar dabu, tās ritmu un tradīcijām. Tās ir sava veida ilgas pēc harmonijas un Mājām,” – tā teic teātra direktors Ojārs Rubenis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+