×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Skrundā atklās laikrādi

saldus2

11. un 12. maijā svētkus svinēs gan Latvijas jaunākā pilsēta Skrunda, gan Saldus. Tās šķir tikai 29 kilometri, tādēļ abas pilsētas var ietvert vienā ceļojumā.
 Skrunda pilsētas tiesības ieguva 1996. gadā.

 

Protams, mazpilsētā dzīves temps nav tik straujš kā bijušo rajonu centros, tomēr vietējā pašvaldība enerģiskās priekšsēdētājas Nellijas Kleinbergas vadībā mērķtiecīgi sakopj un papildina pilsētvidi ar interesantiem apskates objektiem. Novada domei izveidojusies veiksmīga sadarbība ar tēlnieku Ģirtu Burvi, kurš kokā un metālā darinājis simboliskas Skrundas vizītkartes, kas sagaida iebraucējus pie pilsētas robežām, kā arī Kuršu ķoniņiem veltītus krēslus estrādē. Šoziem mākslinieks radījis jaunu vides objektu – ietvaru pilsētas pulkstenim, ko pats nosaucis par “Laika upi”.

Tāpat kā tilts pāri Ventai savieno upes krastus, laiks vieno paaudzes, notikumus, likteņus, un laika upe mūs nes pretim mūžībai, pulksteņa ideju skaidro tēlnieks. Par projekta ietvaros piesaistītajiem, iedzīvotāju un uzņēmēju saziedotajiem līdzekļiem tapušo laikrādi atklās 12. maija vakarā (plkst. 21.30) skvērā pie Skrundas kultūras nama, kur īpaši šim notikumam veidota muzikāla izrāde stāstīs par laiku, ko neviens spēks nespēj pagriezt atpakaļ, un naksnīgās pavasara debesis iekrāsos krāšņs salūts.
Skrunda

“Tā būs pilsētas svētku kulminācija, tāpēc visus pasākumus vieno moto “Skrundas laiks”. Šajā nedēļas nogalē notiks starptautiskais Latvijas, Igaunijas un Somijas rokdarbu festivāls. Mājas kūku izstādē sastapsies apkaimes kūku cepējas, kuru ceptās tortes varēs nogaršot un uzzināt to receptes. Svētku laikā taps īpašā sīpolu zupa un arī karavīru putra,” atklāj novada domes projektu vadītāja Gita Rubežniece.

Visu paaudžu skatītājus iepriecinās Zemessardzes tehnikas un atmīnēšanas darbu demonstrējumi, ērmriteņi, kustību darbnīcas. Būs iespējams piedalīties volejbola paraugspēlēs, dažādu braucamrīku (riteņu, mopēdu, skuteru, zāles pļāvēju u. tml.) karnevālā – gājienā uz Ventu sagaidīt laivu brauciena dalībniekus.

Ar daudzveidīgajām sporta un kultūras norisēm var iepazīties mājas lapā: http://www.skrundasnovads.lv/skrundas_svetki.php.

12. maijā notiks arī Saldus novada svētki, kurus svinēs kopā ar tradicionālajiem Saldumu svētkiem, kas jau sesto gadu atklās jauno tūrisma un brīvdabas atpūtas sezonu.

“Šogad Saldus novada svētkus caurvīs ūdens tēma. Ūdens ir visa pasaulīgā sākums, tas simbolizē dzīvību, auglību, attīrīšanos un atdzimšanu, un tam piemīt spēcīga atmiņa. Katrā pagastā ir kāds ezers, upe vai cita ūdenstilpe, par kuru saglabājušies interesanti nostāsti, tādēļ svētkos Kalpaka laukumā tiks izstāstīti, izdziedāti, izdejoti pagastu “Ūdens stāsti”, turpat notiks arī radošās darbnīcas un mākslinieku izstādes,” stāsta Ieva Ančevska (Saldus TIC).
Līgo skvērā pie strūklakas risināsies bērnu un jauniešu pasākumi, rotaļu laukumā notiks Saldumu svētki, bet abas skatuves savienos Lielā iela ar amatnieku un ražotāju tirgu. Plašajā programmā ietverts arī kanikross – kamanu suņu skriešanas sacīkstes, kurās četrkājainie sportisti atbilstoši sezonai vilks īpašus pajūgus un divriteņus.

Pēcpusdienā svētku dalībnieki dosies gājienā uz noslēguma koncertu “Ūdeņi runā” Kalnsētas parkā, kur uzstāsies novada dejotāji no pirmsskolas līdz pensijas vecumam, kā arī pūtēju orķestri “Saldus” un “Talsi”. Koncertu kuplinās dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi”, bet vakaru noslēgs šīs sezonas pirmā zaļumballe Kalpaka laukumā.
Šoreiz Saldus svētkos tiek rīkota arī novada uzņēmēju izstāde “Ražots Saldū”, ko varēs apmeklēt Saldus sporta kompleksā divas dienas. Piektdien īpaši gaidīti novada skolu jaunieši, kurus iepazīstinās ar potenciālajām darba iespējām un pieprasītākajām profesijām Saldus apkaimē. Noteiktās stundās izstādē paredzēti novada muzikantu un pūtēju orķestru priekšnesumi.

 

 

 

Vērts apskatīt

• Muzeju naktī 19. maijā Piena muzejs (tālr. 28619686) Sieksātē, Rudbāržu pagastā uzņems apmeklētājus visu dienu līdz plkst. 1. No plkst. 13 īpaši gaidītas visu vecumu skolēnu grupas. Gan piedzīvojot Piena stāstu muzejā, gan aktīvi piedaloties orientēšanās aktivitātēs un meklējot pareizās atbildes uz uzdotajiem jautājumiem, varēs nopelnīt pērles, ar ko piedalīties Aizputes novada Pērļu izlozē. Pārējiem apmeklētājiem plkst. 12; 15; 16.30; 18; 20 un 22 tiks organizēta Piena muzeja ekspozīcijas apskate bez maksas. Būs arī orientēšanās sacensības Piena muzeja apkārtnē ar atjautības uzdevumiem.
Tie, kas vēlēsies, Piena muzeja Sierotavas ēkā varēs sakult sviestu, pievienot izvēlētās garš-vielas un nogaršot pašu ražojumu. Vairāk: www.pienamuzejs.lv.

• Saldus pārtikas kombi
nāts (SPK) sadarbībā ar
Saldus TIC radījis jaunu konfektes “Gotiņa” su-
venīriepakojumu. Uz katra no 20 dažādu veidu papīriņiem redzams kāds skaists Saldus pilsētas vai novada skats, bet iekšpusē atrodami interesanti fakti par Saldus novadu. Ceļotāju grupas ar “Gotiņu” tapšanas procesu var iepazīties, iepriekš piesakoties pa tālruni 26674183 (maksa: Ls 1/cilv.). SPK ražo arī īrisus, šerbetu un marmelādi no dzērvenēm, āboliem, avenēm un smiltsērkšķiem, ko varēs nogaršot.

• “Garīkas” (Rudbāržu pag., tālr. 29147778) – sena lauku muiža un šitaki sēņu audzētava. Var pārnakšņot, ir arī telšu vietas. Īpašais piedāvājums – šitaki sēņu ēdieni.

 

Kas jāapskata

1. Dzelzs tilts pār Ventu (Skrundas simbols).

2. Strūklaka “Medus pi-
liens” (Saldus, Līgo skvērs).

3. Cieceres dabas taka (370 m – Saldus centrā no Kuldīgas ielas tilta līdz bērnu rotaļu laukumam).

 

Kur nakšņot

1. Viesnīca “Jumis” (Skrunda, Raiņa 10).

2. Piena muiža “Berghof” (Skrundas nov., Rudbāržu pag. Sieksāte).

3. Skrundas arodvidusskola (Skrundas nov., Pumpuri).

4. Viesnīca “Kalnsētas” (Saldus, Kalnsētas 24).

5. Viesu nams “Sidrabi” (Druva, Saldus pag.).

 

Kur paēst

1. Kafejnīca “Jumis” (Skrunda, Raiņa 10).

2. Kafejnīca “Ziemelis” (Saldus, Kuldīgas 21).

3. Kafejnīca “Magdalēna” (Saldus, Lielā 23a).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+