×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Skrundā viesosies Ļvovas teātris

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27. jūnijā plkst. 16 Skrundas kultūras namā viesosies Jurija Drogobiča vārdā nosauktais Ļvovas apgabala akadēmiskais muzikāli dramatiskais teātris, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Didzis Strazdiņš stāsta, ka Ivana Franko vārdā nosauktais labdarības fonds “POSVIT” jau daudzus gadus organizē dažādu Ukrainas radošo kolektīvu viesošanos Latvijā ar programmu “Ar mīlestību no Ukrainas”.

“Iepriekš kolektīvi vairākas reizes viesojušies Smiltenē, Rīgā un citviet Latvijā, bet tagad sadarbībā ar Skrundas novada domi svētki notiks Skrundā, kur viesosies Jurija Drogobiča vārdā nosauktais Ļvovas apgabala akadēmiskais muzikāli dramatiskais teātris no Drogobičas. Teātrim šī būs jau sestā viesošanās Latvijā,” piebilst Strazdiņš.

Teātris uz Latviju atvedis opereti “Natalka no Poltavas” un koncertprogrammu “Dzimtenes dziesmas” – skaistas balsis, lieliskas dekorācijas un mūzika teātra orķestra izpildījumā.

Dramatiskais teātris Drogobičā tika izveidots 1939. gadā. Jurija Drogobiča vārdā nosauktā Ļvovas apgabala akadēmiskā muzikāli dramatiskā teātra repertuārā iekļauti ukraiņu un pasaulē plaši pazīstamu klasiķu darbi, kā arī folkloras aranžējumi un mūsdienu lugas. Teātra direktors – Ukrainas nopelniem bagātais mākslas darbinieks Nikolajs Gnatenko, galvenais režisors – Aleksandrs Koroļs, galvenais mākslinieks – Jaroslavs Daņiļivs, galvenais diriģents – Mikola Mihacs.

Straziņš teic, ka svētku dalībniekus priecēs ne vien izrāde, bet arī īsta kazaku biezzupa – kulišs, kuru pagatavos pavārmeistars Miroslavs Švābs. Būs arī iespēja iegādāties ukraiņu meistares Ļubovas Rakevičas suvenīrus no pašas Karpatu sirds – Kosivas pilsētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+