Mobilā versija
+16.8°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
5. novembris, 2014
Drukāt

Skrūvgriežu palete: kā orientēties plašajā piedāvājumā (1)

Foto - Vivanta VolkovaFoto - Vivanta Volkova

Neviens nav testējis instrumentu popularitāti. Ja to darītu, pirmajā vietā izvirzītos skrūvgriezis. Kāda no tā modifikācijām noteikti atrodas katrā mājoklī. Šie instrumenti noder sadzīvē, celtniecībā, visur, kur kaut kas tiek konstruēts un sastiprināts. Veikalā to piedāvājums ir tik plašs, ka izvēlēties nemaz nav viegli.

Tradicionālie skrūv­grieži sastāv no roktura un metāla kāta, kas noslēdzas ar darba daļu. Tā parasti ir rūdīta un sagatavota cīņai ar skrūvju rievām. Jo cietāks skrūvgrieža gals, jo ilgāk un labāk var strādāt, kamēr mīkstāks materiāls ātri nodilst. Tagad koka roktura vietā skrūv­griezim biežāk ir elastīgi sintētisks sakausējums. Pirms iegādes ieteicams paņemt instrumentu rokā un pārbaudīt, cik ērti tas guļ plaukstā, vai ir patīkama sajūta, citādi strādājot ātri veidosies tulznas (ja plaukstas pie strādāšanas nav pieradušas, ieteicams laikus iegādāt celtniecības cimdus).

Klasiskie skrūvgrieži domāti rievas vai krustiņa tipa skrūvju skrūvēšanai. Parasti nopērkami trīs izmēri – liels, vidējs un mazs, no kuriem visbiežāk iznāk lietot vidējā izmēra instrumentu. Ir arī miniatūrie jeb tā sauktie pulksteņmeistara skrūvgrieži, kas noder sadzīves tehnikas remontam. Strādājot ar mini­skrūvgriežiem, visbiežāk jālieto arī pincete, jo sīkas detaļas ar pirkstiem grūti satvert. Visiem remontētājiem noder magnētiņš ar teleskopisku kātu, kas ļauj izvilkt metāla skrūvīti no grūti pieejamas vietas. Savukārt teleskopisks lukturītis ļauj to saskatīt daudz tālāk, grūti pieejamā vietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jaunās mājsaimnieces Tavu rakstu, Ozoliņ, izlasīs ar prieku. Pieredzējušākie lai lasa horoskopus …

Draugiem Facebook Twitter Google+