×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

SKT prokurore sāk pārbaudi par kara noziegumiem pret palestīniešiem (4)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Starptautiskās Krimināltiesas (SKT) prokurore piektdien uzsākusi provizorisko pārbaudi par iespējamiem kara noziegumiem pret palestīniešiem, arī pērn Gazas joslas karā pastrādātajiem.

Fatu Bensuda sacīja, ka viņas birojs “analīzi veic pilnīgi neatkarīgi un objektīvi”.

Palestīnieši SKT oficiāli pievienojās šomēnes, līdz ar to viņi no aprīļa var iesniegt sūdzības pret Izraēlu par kara noziegumiem vai noziegumiem pret cilvēci.

Vienlaikus palestīnieši ar atpakaļejošu datumu atzina SKT jurisdikciju, lai varētu tikt nosegts pagājušās vasaras Gazas joslas karš, kurā tika nogalināti 2200 palestīnieši un 73 izraēlieši.

“Sākotnējā pārbaude nav izmeklēšana, bet pieejamās informācijas pārbaude, lai varētu tikt iegūta pilnīga, pieejamajā informācijā balstīta pārliecība par to, vai ir racionāls pamats, lai turpinātu [pilna apjoma] izmeklēšanu,” sacīja Bensuda.

Atkarībā no atzinumiem Bensuda izlems, uzsākt vai atteikties no izmeklēšanas, balstoties sākotnējā pārbaudē.

Izraēla SKT lēmumu veikt provizorisko pārbaudi par iespējamajiem pret palestīniešiem pastrādātajiem kara noziegumiem jau raksturojusi kā “skandalozu”.

Vienīgais provizoriskās pārbaudes mērķis ir “kaitēt Izraēlas tiesībām aizsargāt sevi pret teroru”, teikts Izraēlas ārlietu ministra Avigdora Lībermana paziņojumā.

Šo lēmumu motivē “vienīgi Izraēlai naidīgi politiski apsvērumi”, viņš sacīja, piebilstot, ka ieteikts ar izmeklēšanas komandu nesadarboties.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Izraēlas ārlietu ministrs publiski aicina ignorēt, nesadarboties un likvidēt STARPTAUTISKO KRIMINĀLTIESU par 2300 nogalinātiem un 11 000 sakropļotajiem palestīniešiem.

  2. Tvaika ielas Adolfs Atbildēt

    Drīz SKT sāks tiesvedību pret Krieviju un Putinu par kara noziegumiem un genocīdu Ukrainā

    • Izraele, Krievija in ASV neatzīst šo tiesu, proti, nav parakstījuši vai nav ratificējuši attiecīgus dokumentus. Jāsaprot vel ka SKT nav ANO tiesa. Tā kā dabūt Izraeli pie atbildības nebūs viegli. Bet vismaz domāt sākt spiedīs.

    • Viens Adolfs 1945. g. slikti beidza.Esat uzmanigs.

Draugiem Facebook Twitter Google+