×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Skudra: Vējonis kā prezidents būs pamanāms gan ES, gan NATO (3)

NBS publicitātes fotoNBS publicitātes foto

Aizsardzības jomā gūtās zināšanas Raimondam Vējonim (no kreisās) lieti noderēs arī kā bruņoto spēku virspavēlniekam Valsts prezidenta amatā.

Raimonds Vējonis prezidenta amatā aktīvi iestāsies par politisko stabilitāti un būs pamanāms gan Eiropas Savienības (ES) gan NATO līmenī, aģentūrai BNS prognozēja Latvijas Universitātes profesors un politikas eksperts Ojārs Skudra.

“Var gaidīt, ka Vējonis ļoti aktīvi iestāsies par politisko stabilitāti un ekonomisko attīstību. [Tāpat Vējonis] būs redzams gan ES, gan NATO līmenī. Uzskatu, ka gaidas ir pozitīvas,” teica Skudra.

Tāpat politikas eksperts pauda, ka Vējoņa ievēlēšanai Valsts prezidenta amatā ir vairāki plusi. “Viens no šādiem plusiem ir tas, ka sabiedrība tiks pasargāta no konfrontējošas kampaņas saistībā ar 2.Valsts prezidenta vēlēšanu kārtu,” sacīja Skudra. Eksperts arī norādīja, ka Vējonis varētu kļūt par prezidentu, kurš veicinātu valdošās koalīcijas stabilitāti.

Vaicāts, vai pēc Vējoņa ievēlēšanas Valsts prezidenta amatā varētu notikt izmaiņas koalīcijā, Skudra atgādināja, ka Nacionālā apvienības deputāti šodien neieradās uz koalīcijas partiju frakciju sanāksmi. “[Tas liecina] par konfrontāciju,” uzsvēra Skudra. Eksperts pieļāva, ka jautājums par izmaiņām koalīcijā varētu kļūt aktuāls, kad sāksies darbs pie nākamā gada budžeta pieņemšanas un beigsies Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas Valsts prezidenta amatā trešdien, 3. jūnijā, Saeima ārkārtās sēdē ievēlējusi aizsardzības ministru Raimondu Vējoni no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS).

Par Vējoni nobalsojuši 55 deputāti, pret – 42 parlamentārieši. Viena vēlēšanu zīme atzīta par nederīgu.

Jaunais Valsts prezidents dzimis 1966. gadā Pleskavas apgabalā, Krievijā. Viņš bijis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru ministrs vairākās valdībās. Vējonim ir bioloģijas zinātņu maģistra grāds, kuru viņš ieguvis Latvijas Universitātē.

Viņš ir strādājis par bioloģijas skolotāju Madonas 1.vidusskolā. Vēlāk Vējonis bijis Madonas domes deputāts, Skultes ostas valdes loceklis, kā arī divu Saeimas sasaukumu deputāts. 2002. gada novembrī Einara Repšes valdībā Vējonis kļuva par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. visi Lemberga prezidenti Atbildēt

  Neliela hronoloģiska informācija par politikas eskspertu Ojāru Skudru:
  “1989–1990: LKP CK sektora vadītājs
  1988–1989: LKP CK inspektors, konsultants
  1978–1985: LKP CK instruktors
  1977–1978: LPSR Valsts radio un televīzijas komitejas radio galvenās informācijas redakcijas nodaļas vadītājs
  1975–1977: LĻKJS CK daļas vadītāja vietnieks
  1974–1975: LKP proletāriešu rajona komitejas instruktors
  1972–1974: Republikāniskā padomju tirdzniecības tehnikuma pasniedzējs
  1971–1972: LVU Vēstures un filozofijas fakultātes Vispārējās vēstures katedras vecākais laborants”

 2. visi Lemberga prezidenti Atbildēt

  Piekrītu vecajam komunistArī iepriekšējais Lemberga prezidents bija pamanāms kā čakls sava saimnieka rīkojumu pildītājs.

 3. Tad jau Latvija noteikti uzplauks.

Draugiem Facebook Twitter Google+