×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
9. augusts, 2012
Drukāt

Skuja: Latvijas un Krievijas attiecības turpina attīstīties

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī šajā pavasarī starp Latvijas un Krievijas ārlietu ministrijām vairākos jautājumos bijusi asāka viedokļu apmaiņa, abu valstu attiecības turpina attīstīties, intervijā aģentūrai BNS sacīja Latvijas vēstnieks Krievijā Edgars Skuja.

Šogad pavasarī abas valstis apmainījās ar asākiem paziņojumiem gan saistībā ar referendumu par valsts valodas statusa noteikšanu krievu valodai, kurā gan lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nobalsoja pret, gan arī saistībā ar Valsts prezidenta Andra Bērziņa iniciatīvu samierināt Otrā pasaules kara veterānus, kas karojuši dažādās pusēs. Tomēr vēstnieks uzsver, ka tas nav ietekmējis abu valstu attiecības.

“Referenduma kontekstā no abām pusēm izskanēja vairāki asi paziņojumi. Tā bija paziņojumu apmaiņa. Tomēr es nebūt negribu no tā vilkt ārā kaut kādus nopietnus paziņojumus un teikt, ka mūsu attiecības ir pasliktinājušās,” norādīja Skuja.

Viņš uzsvēra, ka sadarbība starp abām valstīm turpinās, turklāt vērojams Latvijas eksporta pieaugums uz Krieviju, kā arī joprojām saglabājas augsta Krievijas tūristu interese.

“Jā, kopumā var teikt, ka pavasaris aizritēja ar asāku vārdu apmaiņu, bet pašlaik nevarētu teikt, ka mēs būtu dziļākā krīzē,” atzina Skuja. Viņš klāstīja, ka attiecības turpina attīstīties, arī Latvijas–Krievijas starpvaldību komisija rudenī plāno nākamo sesijas sēdi.

Savukārt, komentējot prezidenta Bērziņa iniciatīvu samierināt dažādās pusēs karojošos veterānus, Skuja pastāstīja, ka šajā jautājumā abas valstis apmainījušās ar reakcijām, taču nevarētu teikt, ka būtu vērojama kaut kāda īpaša sabiedrības vai politiķu reakcija.

“Es teiktu drīzāk, ka mēs pamanām daudz vairāk un daudz lielāku uzmanību pievēršam vienam otram teikumam preses relīzēs, nekā to dara Krievijas politiķi un sabiedrība attiecībā uz mums,” paskaidroja Skuja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+