×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Skujiņš ir apmierināts

skujins_JK_14

Toms Skujiņš ir apmierināts ar izcīnīto piekto vietu grupas braucienā pasaules čempionātā starp riteņbraucējiem, kuru vecums nepārsniedz 23 gadus (U-23).


Toskānas provincē Itālijā 172,8 kilometrus garajā distancē devās 170 riteņbraucēji, taču 78 sportisti to nebeidza, tostarp mūsu Andžs Flaksis, Andris Vosekalns un Krists Neilands. Emīls Liepiņš finišēja 79. vietā gandrīz 16 minūtes pēc uzvarētāja Mateja Mohoriča no Slovēnijas (4.20:18), bet Toms Skujiņš čempionam zaudēja tikai 13 sekundes. Sudraba medaļu ieguva Luī Mentjē no DĀR, bronza norvēģim Sondrem Engeram, finišā Skujiņu apsteidza arī austrālietis Kalebs Evanss.

“Distances sākumā man bija neizturamas sāpes ceļgalā, likās, it kā kāds ar adatu tur durtu,” stāsta Toms Skujiņš. “Taču turpinājumā celis iesila, palīdzēja zāles, un izturēju līdz finišam. Par to esmu ļoti priecīgs. Ja apstākļu sakritība būtu nedaudz citāda, es cīnītos par medaļu, taču esmu ļoti apmierināts arī ar piekto vietu. Šis rezultāts man ir svarīgs, ceru, ka to ievēros arī kādā lielākā komandā,” puisis netieši norāda, ka būtu ar mieru pamest Rīgas riteņbraucēju komandu “Rietumu-Delfin”.

Grupas braucienā distanci nebeidza vēl trīs latvieši. Vita Heine izstājās no dāmu elites, Kārlis Jirgensons un Raivis Sarkans – junioru grupā, kur Andrejs Podāns ieņēma 86. vietu, no čempiona holandieša Metjū van der Poela (3.33:14) atpalicis par desmit minūtēm un 17 sekundēm. Dāmu elitē uzvarēja viņa tautiete Marianne Vosa.

Pagājušā gadsimta vidū visas pasaules kinoekrānus iekaroja slavenā itāliešu neoreālista Vitorio de Sikas filma “Velosipēdu zagļi” (“Ladri di Biciclette”). Izrādās, Itālijā pa šo laiku nekas nav mainījies, jo Krievijas elites riteņbraucējiem no automašīnas viesnīcas priekšā izzagti visi viņu velosipēdi. Tādēļ krieviem vakar 272,26 km grupas braucienā, ar ko beidzās pasaules čempionāts, nācās izmantot rezerves divriteņus, kas, saprotams, nav tik augstas kvalitātes, cik nozagtie. Elites grupas braucienā startēja arī mūsu Aleksejs Saramotins, Andris Smirnovs un Viesturs Lukševics.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+