Sports
Citi sporta veidi

Skujiņš teicams “Tour de France” un kļūst par kalnu karaļa kopvērtējuma līderi0

foto: AFP/LETA

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” vienības trešdien ar teicamu sniegumu, piedaloties dienas atrāvienā, kļuva par prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” kalnu karaļa kopvērtējuma līderi.

Skujiņš lielu daļu no 204,5 kilometrus garā piektā etapa atradās atrāvienā, tomēr aptuveni desmit kilometrus pirms finiša bēgļi tika noķerti. Tomēr vēl pirms tam Skujiņš bija pirmais divos trešās kategorijas kāpumos, kas viņam ļāva kalnu karaļa kopvērtējumā tikt pie četriem punktiem.

Tikpat punktu ir francūzim Silvēnam Šavanelam (“Direct Energie”), taču Skujiņš uzvarējis divos trešās kategorijas kāpumos, piedevām viņš bija labākais pēdējā kalnā, kamēr francūzis divas reizes bija labākais ceturtās kategorijas kāpumos, bet reizi bija ātrākais otrās kategorijas kalnā.

Skujiņš līdz ar to šī posma apbalvošanas ceremonijā tiks pie kalnu karaļa kopvērtējuma līdera baltā ar sarkaniem punktiem rotātā krekliņa (“Polka dot”). Viņš kļuvis par pirmo latvieti, kurš kādā no lielajām tūrēm tiek pie līdera krekliņa kādā no kopvērtējuma kategorijām.

Piektā etapa finiša viņš gan palika 137.vietā, no līderiem atpaliekot septiņas minūtes un 52 sekundes, tomēr viņa trešdien parādītais sniegums vērtējams kā izcils un Latvijas riteņbraukšanā kopš Pjotra Ugrjumova un Romāna Vainšteina slavas laikiem nepieredzēts.

Tikmēr par piektā posma uzvarētāju kļuva slavenais slovēnis Peters Sagans (“BORA – hansgrohe”), kurš finiša spurtā pārspēja itāli Soniju Kolbrelli (“Bahrain Merida”), kamēr trešais palika beļģis Filips Žilbērs (“Quick-Step Floors”).

Sagans finišu sasniedza četrās stundās, 48 minūtēs un sešās sekundēs.

Savukārt kopvērtējumā līdera dzelteno krekliņu saglabāja BMC komandas braucējs Gregs van Avermēts no Beļģijas, kurš etapā palika septītais. Viņš par divām sekundēm apsteidz savu amerikāņu komandas biedru Tīdžeju van Garderenu, bet trešais tagad ir Žilbērs, kurš līderim zaudē trīs sekundēs. Savukārt Skujiņš kopvērtējumā šobrīd atrodas 129.pozīcijā, no līdera atpaliekot 16 minūtes un 34 sekundes.

LA.lv