Sports
Citi sporta veidi

Skujiņš velobraucienā Itālijā izcīna savas karjeras lielāko uzvaru0

Foto: EPA/Scaanpix

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” vienības otrdien Itālijā izcīnīja uzvaru viendienas sacensībās “Tre Valli Varesine” (UCI kat.1.HC).

Latvijas sportists 212 kilometrus garajā distancē uzvaru izcīnīja pēdējos metros, kad apsteidza otrajā vietā finišējušo francūzi Tibo Pino no “Groupama – FDJ” komandas un Pīteru Kennovu no “BORA-hansgrohe”, kurš dažus kilometrus pirms finiša centās aizbēgt no tuvākajiem sekotājiem.

Neilgi pirms finiša Kennovs tika panākts un izveidojās septiņu velobraucēju grupiņa. Pirmais finiša spurtu uzsāka Pino, tomēr noslēgumā viņam neizdevās izturēt Skujiņa ātrumu, francūzim samierinoties ar otro vietu.

Skujiņš otrdienas sacensību finišu sasniedza pēc četrām stundām, 55 minūtēm un 40 sekundēm.

“Galvenais iemesls, kāpēc šodien biju starp līderiem, bija komandas dotā norāde, ka man vajadzētu to darīt. Sākumā atrāvienā bijām trīs, pēc tam mums pāris braucēji pievienojās, bet noslēgumā bijām septiņi. Man pietika spēka, lai beigās veiktu sprintu,” intervijā “Cycling Pro Net” teica Skujiņš.

Par šo panākumu latvietis nopelnījis arī 200 Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) punktus.

Pašlaik 27 gadus vecais Skujiņš savas karjeras laikā vēl ne reizi nebija uzvarējis 1.HC kategorijas sacensībās, kas prestiža ziņā ir uzreiz aiz UCI Pasaules tūres. Savas profesionālās karjeras laikā viņš ir izcīnījis septiņas uzvaras.

Saistītie raksti

Tiesa, šogad Skujiņš uzvarēja vienā no posmiem UCI Pasaules tūres iekļautajā Kalifornijas velobraucienā, tomēr tā nebija uzvara atsevišķā velobraucienā.

LA.lv