×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Skultē tapis Latvijā lielākais adventa vainags (2)

Foto:  Ivo PavlovičsFoto: Ivo Pavlovičs

Skultē jau otro gadu pēc kārtas pirmā adventa priekšvakarā pie luterāņu baznīcas izveidots Latvijā lielākais adventa vainags. Tā diametrs ir 21 metrs, vainaga pamats veidots no koka konstrukcijas, kas klāta ar egļu zariem, bet tā centrā ir Māras krusts, portālu “LA.lv” informēja Skultes evanģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivo Pavlovičs.

“Krustu krusts jeb Māras krusts ir pasaules evaņģelizācijas simbols. Četri pamatnē savienoti krusti simbolizē četrus evaņģēlijus un labo vēsti, kura tiek sludinātā visā pasaulē uz visām debess pusēm. Vainags ir dekorēts ar apgleznotiem saplākšņa eņģelīšiem un zvaigznītēm, kurus palīdzēja veidot Vidzemes Jūrmalas mūzikas un mākslas skola,” skaidro Skultes draudzes mācītājs.

Image

Lai arī vainags atklāts pirmajā adventē aizpagājušajā svētdienā, tomēr tā veidošana vēl turpinās. Ikvienam ir iespēja piedalīties lielā vainaga dekorēšanā. Vainagu būs iespēja aplūkot līdz Zvaigznes dienai, 6.janvārim, piebilst Pavlovičs.

Adventa vainaga veidošanas tradīcijas parasti saista ar mācītāja Johana Henriha Viherna vārdu. Mācītājs Hamburgā nodibināja “Skarbo māju” – patversmi novārtā atstātiem bērniem. Viņš ar mīlestību bērnus mācījis un audzinājis.

1839. gadā, tuvojoties adventa laikam, mācītājs no veca ratu riteņa izveidoja ar egļu zariem rotātu vainagu, uz kā novietoja 19 sarkanas svecītes un četras lielas, baltas sveces. Nedēļas dienās iedegtas mazās sveces, bet adventa svētdienās – lielās. Sveču iedegšanu pavadīja ar dziesmām un lūgšanām. Īsā laikā šī tradīcija darināt adventa vainagus izplatījās visā Vācijā un Eiropā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu jau arī Māras krustu piesavinājuši kristieši.Varbūt pārdēvēs par Marijas krustu?

  2. Cilvēki! Mēs ar mammu arī bijām lielā sajūsmā, jo Skultē ir mani lauki.
    Ja nodomājāt, ka varat mani tur atrast tagad, nē, tā nav pareiza doma. Tagad es dzīvoju Rīgā(skatiet manu iepriekšējo domu.)

Draugiem Facebook Twitter Google+